Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Vánoce jsou za dveřmi

V listopadu a prosinci se už venku dlouho pobývat nedá, jsou plískanice, vítr, prostě pošmourno. Našim dětem to však vůbec nevadí. Na svatého Martina čeleď opouštěla v dřívějších dobách službu, bylo před zimou a v hospodářství žádné pomocníky nepotřebovali. My však ano.

Pekli jsme s dětmi svatomartinské koláčky z kynutého těsta plněné tvarohem, zdobené rozinkami a mandlemi. Děti byly nadšené zpestřením všedního dne. Ve třídě Žabiček tvořili zase malé vánočky a věnečky z vizovického těsta. Již koncem listopadu a po celé adventní období vyrábíme s dětmi zimní a vánoční přáníčka, pozvánky na besídky, malujeme anděly, čerty, Mikuláše nebo vánoční stromečky.

V prosinci děti obohatí svým hudebně-pohybovým pásmem setkání seniorů v Zámečku a jako každý rok pozveme naše sousedy z penzionu k nám do mateřské školy na předvánoční návštěvu.

Profesionální divadelní představení „Vánoční pohádka“ potěší všechny děti z celé školky.

K adventnímu času patří i poslech koled, pečení vanilkových rohlíčků a perníčků s dětmi. Nesmíme opomenout Vánoční besídky, kde rodiče poprvé zhlédnou své děti při přednášení, zpěvu a tanci.

Přejeme Vám všem hodně zdraví, lásky, pochopení a vzájemné tolerance. Pečujte o sebe i své blízké, ať jste šťastní, spokojení a usměvaví. Vaše školka.

Vytvořeno 18.11.2013 17:52:47 | přečteno 138x | ernest
 
load