Vyhledávání

RUCH Řevnice

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Kroužek stolního tenisu

Úspěšným dal by se ohodnotit letošní rok kroužku stolního tenisu. Jako vždy byl o stolní tenis na začátku školního roku velký zájem, a tak jsme přijali 15 nových členů. Ne všichni si však uvědomili, že budou muset pravidelně kroužek navštěvovat, zejména pak tvrdě makat. Proto nás 3 žáci během roku museli opustit. Ti, kteří zůstali, udělali velký pokrok a zvládli základní údery. Zvlášť talentovaní začátečníci byli během roku přeřazeni do družstva pokročilých.

V současné době navštěvuje kroužek 31 žáků od 3. do 8. třídy. Jsou rozděleni do tří skupin dle výkonnosti. Ti nejšikovnější a nejpilnější chodí do závodního družstva a je pro ně samozřejmostí objíždět okresní turnaje. Největší počet zúčastněných je vždy ze Řevnic. Zásluhu na tom mají rodiče, kteří děti na turnaj vozí, celý den tam s nimi tráví, koučují, uklidňují, mnohdy i utřou slzičku, když se nedaří. Moc jim za to děkuji.

Soutěže jsou pro děti velká motivace. Letos nám zvláště udělala radost děvčata. Eliška Exnerová je 3. na okrese v nejmladším žactvu, Terka Fialová 2. v mladším žactvu a patnáctiletá Veronika Drechslerová si zahrála dokonce turnaj dospělých v Z. Třebani. Obsadila 3. místo v singlu i deblu. Porazila velmi dobré a zkušené hráčky a na okrese už se ví, že s Veronikou to nebudou mít soupeřky lehké.

Dne 27. 3. 2014 jsme uspořádali školní turnaj, kterého se zúčastnilo 16 hráčů. Vyhrál David Haňkovský, 2. místo obsadil Béďa Exner, 3. byla Terka Fialová. Tito žáci obdrželi krásné poháry a diplomy a všichni zúčastnění dostali spoustu dobrůtek. Dne 22. 5. 2014 jsme sehráli turnaj deblů, v nichž 1. místo získal Haňkovský s Exnerem, 2. místo Exnerová s Blechou, 3. místo Fialová s Drechlerovou.

Ještě nás čeká turnaj mixů a pak dlouhá pauza – prázdniny. Už teď se ale všichni hlásí k pokračování v příštím roce, což je velmi dobrá zpráva a já se na své svěřence moc těším.