Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Chráněná kavárna Modrý domeček – klidný přístav v parném létě

O. s. Náruč, které kavárnu a Denní stacionář Náruč v Dobřichovicích provozuje, působí v regionu Dolní Berounka již od roku 2000. Cílem občanského sdružení je podpora vzdělání, vhodného pracovního uplatnění a samostatného života znevýhodněných spoluobčanů. Proto v kavárně pracují lidé s mentálním postižením a s duševním onemocněním na postech barista, číšník, pomocník v kuchyni nebo v úklidu. Jsme rádi, že se kavárna stala centrem komunitního dění v Řevnicích a to nejen díky našim akcím pro veřejnost, jimiž jsou besedy, vernisáže, výstavy a benefiční koncerty, ale také díky naší kvalitě občerstvení a kávy, které pro Vás denně s láskou a trpělivostí připravujeme. Své velké místo tady mají i maminky s dětmi, které si mohou hrát v dětském koutku nebo před kavárnou na klouzačce. Na parné dny jsme pro vás připravili osvěžující novinky - například Aperol či okurkovou limonádu. Díky novému projektu čerstvých těstovin PASTA FIDLI, které jsme začali vyrábět z italské semolinové mouky v Mníšku pod Brdy, Vám denně po celé léto nabízíme i lehká teplá jídla, která lze zabalit sebou.

PRÁZDNINY PŘIVÍTÁME STYLOVĚ!

V pátek 27. 6. od 17hod. Vás srdečně Vás zveme na vernisáž FOTOSALONU N.9, který již tradičně pořádáme společně se ZUŠ Řevnice. Tento den bude kavárna otevřena až do 21. hodiny. Vernisáž začne v sále Zámečku Řevnice v 17hod. a bude dále pokračovat v naší kavárně. Fotosalon budeme hostit až do konce srpna.

V září se můžete těšit na autogramiádu s Martinou Navrátilovou nebo na besedu o Ukrajině, či na fotografie z říše ptactva od pana Hřebíčka.

I přes to, že se naší kavárně daří, nejsme soběstační, co se samofinancování týče. Jsme stále závislí na státních dotacích a na darech od sponzorů. Je veliká škoda, že nám stále chybí drobní dárci, kteří by nás pravidelně podporovali třeba jen 200 Kč měsíčně. Pravidelné finanční příspěvky jsou pro naše plánování nenahraditelné.

Proto děkujeme všem našim dárcům, dobrovolníkům i zákazníkům kavárny za jejich podporu, bez které by se nám nepodařilo naplňovat naše poslání a cíle.

A na závěr si dovolujeme malý inzerát :-))

Hledáme zaměstnance na pozici pomocný číšník a pomocný kuchař na chráněném pracovním místě v kavárně Modrý domeček. Tyto pozice jsou určeny pro OZP, které spadají do cílové skupiny o.s. Náruč (lidé s duševním onemocněním, mentálním postižením, zdravotním postižením).

Nabízíme poloviční úvazek, práci ve směnném provozu, podporu pracovního terapeuta. Zájemci mohou kontaktovat Bc. Anežku Vernerovou na tel. 602 603 257 nebo e- mailem: anezka@os-naruc.cz

 Více o nás naleznete na www.os-naruc.cz.

Přejeme Vám krásné léto plné veselých zážitků :-)

 

Za kolektiv OS Náruč

Šárka Hašková

Vytvořeno 15.6.2014 14:17:54 | přečteno 200x | ernest
 
load