Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Chceme, aby se vybral každý

Rozhovor s Robertem Bargelem, jedním z těch, kteří pomohli vzkřísit KINO Řevnice

0706kinofoto.jpg, obrázek se otevře v novém okně

Proč jste se rozhodli provozovat v Řevnicích kino? Jste místní rodáci nebo jste se sem nedávno přistěhovali? Jak dlouho již kino provozujete?

Já i kamarádi, s nimiž kino provozujeme pod občanským sdružením Gong, jsme měli ke kinu silný vztah. Za předešlého provozovatele jsem tu promítal a kluci za mnou chodili na filmy. Když pak kino ukončilo provoz, bylo nám líto, že už by kino v Řevnicích nebylo. Paradoxně však s nápadem na jeho znovuotevření přišel až další kamarád, který na rozdíl od nás není z Řevnic a okolí, ale z Prahy. Kino nyní provozujeme již osmým rokem.

Museli jste počítat s tím, že tento projekt nebude výdělečný. Kde získáváte finanční prostředky na provoz kina?

Jsme nadšenci, a tak jsme do toho šli s tím, že řevnické kino může fungovat jen díky mnoho hodinám naší dobrovolné práce. Naštěstí na svou poměrně malou spádovou oblast se kino těší velké přízni diváků, díky čemuž se daří více méně pokrýt dosti vysoké provozní náklady. Zbytek pokrývá sponzoring formou reklamy, dotace z Evropské unie, atd. V současnosti jednáme také s městem o pravidelnější finanční podpoře vzhledem k vyšším nákladům spojeným s digitálním provozem.

Jak se Vám osvědčilo hraní ve středu, pátek a sobotu?

Toto rozvržení se ukázalo jako optimální, abychom divákům mohli nabídnout bohatý a kvalitní program. Nutno podotknout, že uvádět měsíčně 20 titulů, jako je tomu u nás, nebývá samozřejmostí ani v mnohem větších městech! Velmi nás proto těší, že u nás je o filmy takový zájem, a doufáme, že kinu diváci zachovají přízeň i nadále.

Jste zároveň dramaturgy kina? Jakou strukturu filmů vybíráte, jsou mezi nimi filmy alternativní i mainstreamové?

Snažíme se dělat program co nejpestřejší, aby si vybral každý. Vedle divácky silných titulů tak uvádíme pravidelně také filmy pro náročnější diváky a nezapomínáme samozřejmě ani na děti, které u nás mohou vidět nejnovější dětské filmy hned po premiéře.

Jak úspěšný je nápad Filmu na přání? 

Setkal se s velmi kladnými reakcemi. Diváci si sami mohou určit, co uvidí. Navíc za hlasování přes facebook lze vyhrát vstupenky k nám do kina, tedy o důvod více k radosti.

Na červenec plánujete Letní kino. Pro kolik diváků bude určeno? Jak se těšíte na nový projekt?

Pohodlně by se měly vejít řádově desítky diváků. Snažili jsme se vybrat lákavé filmy. Věříme, že diváci budou spokojeni, a zároveň doufáme, že nám bude přát počasí. Ovšem kvůli nepřízni počasí diváci o film nepřijdou, neboť se projekce přesune k nám do kamenného kina.

Jaké jsou Vaše další plány?

Chtěli bychom program obohacovat o další nové akce. Například na říjen se ve spolupráci s neziskovkami Bona a Náruč připravuje filmový festival na téma duševního zdraví Crazy Film Fest. Chceme, aby se naši diváci měli stále na co těšit.

Lucie Kirova

Vytvořeno 19.6.2015 1:05:05 | přečteno 127x | ernest
 
load