Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Na Medobraní přiletí královny

Již podvanácté se sejdou v neděli 28. června příznivci medu a včelařství z celé republiky v Ořechu u Prahy na Českém Medobraní. Návštěvníci se mohou těšit na medový a řemeslný jarmark, ochutnávky medu, medoviny a voští, ukázky apiterapie (léčby s pomocí včel a jejich proktů), veřejné vytáčení medu na podiu, hudební vystoupení, soutěže a hry jak pro děti, tak pro dospělé.

Připraveny jsou i speciální prohlídky proskleného včelína s ukázkou práce včelaře a možností pohlazení živé včely. A ti, kdož nemají odvahu se se včelami přímo setkat si je budou moci prohlédnout v proskleném úlu a nebo si ke včelám přičichnout ve speciálním „čichacím“ úlu, který je upraven tak, aby „čichačům“ nehrozilo žádné nebezpečí.

Součástí Medobraní je tradičně i soutěž pro včelaře o nejlepší med a medovinu. Pořadí určí sami návštěvníci. Výsledky vyhlásí 2 včelí královny (v jiných úlech neobvyklý úkaz), které na Medobraní také přiletí.

České Medobraní začíná v neděli 28.června v 10.00 a končí v 18.00. Místem konání je Ořech, přístup je z ulice K Ovčínu. Vstup na Medobraní je zdrama. Více aktuálních informací lze nalézt na www.ceskemedobrani.cz.

Gl

Vytvořeno 19.6.2015 1:32:25 | přečteno 561x | ernest
 
load