Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Část lesní školky zapálil omylem jeden z tatínků

"Jsme vděčni a dojati solidaritou a rychlou pomocí," reagovala na pomoc po vyhoření koordinátorka koncepce lesní školky a školky ZeMě Kateřina Kotková. Již několik dní dostává školka od rodičů i přátel štědré finanční i věcné dary, díky kterým mohou rychleji znovuobnovovat zázemí pro děti. 

Vyhořelá maringotka a přilehlá terasa jsou zabezpečené a znepřístupněné do doby, než bude uzavřeno policejní vyšetřování. "Věříme, že to bude co nejdřív, abychom mohli brzy začít s odklízecími pracemi,," říká Kotková. Spolu s ostatními připravuje i brigádu na víkend 16. a 17. ledna. Kromě maringotky a části terasy oheň zázemí nezasáhl, školka může tedy fungovat bez větších obtíží a bezpečně.

"Momentálně si necháváme propočítat několik možných variant následného postupu, které budou v souladu s podmínkami obdrženého grantu. S grantem jsem přijali podmínku, že nabyté zázemí budeme mít ve stejném rozsahu po dobu pěti let, tedy většinu věcí musíme nahradit novými v podstatě identickými. Každopádně řešení bude kvalitní, rychlé a finančně co nejúspornější," dodává Kotková.

Byla také vyjasněna příčina požáru. Během vánočních prázdnin pobýval v jurtě jako správce jeden z tatínků se svým synem. On si všiml v noci z okna jurty ohně v maringotce a zavolal hasiče. Po zpracování prvního šoku a poté co vyšlo najevo šetřením hasičů, že se nemohlo jednat o závadu v elektroinstalaci - to původně znělo jako nejpravděpodobnější varianta vzhledem k několika výpadkům proudu, které požáru předcházely - tento tatínek otevřel možnost, že oheň neúmyslně způsobil on sám při čištění kamen. Za celou událost cítí vinu a za vše bere plnou zodpovědnost.

red  
Vytvořeno 5.1.2016 20:35:08 | přečteno 650x | ernest
 
load