Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Pomník Řevničanů padlých v 1. světové válce čeká rekonstrukce

Znak města záhlaví aktuality

Rádi bychom vyzvali všechny řevnické spoluobčany a pamětníky ke spolupráci při ověření údajů a dat o našich spoluobčanech a hrdinech, kteří padli v letech 1914–1918 v bojích 1. světové války na frontě v Itálii, Srbsku, Uhrách nebo Rusku.

Cílem je doplnit jména padlých spoluobčanů během 1. a 2. světové války na Pomník padlým, který je dosud na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad bez vyznačených jmen. Pomník bude při této příležitosti restaurován, aby dělal čest jejich památce.
Pokud na seznamu poznáte jména některého ze svých příbuzných nebo známých, nebo naopak bude některé jméno chybět, pošlete informaci do redakce zpravodaje RUCH na adresu ruch@revnice.cz. Kompletní seznam všech padlých spolu se všemi dosud zjištěnými údaji ikona souborunajdete zde. Oceníme především informace o povolání, přesné datum narození a úmrtí, místo úmrtí, dosaženou vojenskou hodnost a umístění u bojové jednotky. Cennou informací bude také místo původního bydliště, tedy Řevnice, Třebaň nebo jiná obec v našem okolí. Rovněž hledáme informace o původní výzdobě Pomníku padlých v podobě 4 desek s uměleckou plastikou.

Petr Kozák,

radní města Řevnice

Vytvořeno 10.1.2017 12:53:22 | přečteno 872x | matej.bartak
 
load