Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Druhé kolo voleb je tu. Řevnický starosta vyzývá k účasti!

Prezidentské volby

Druhé kolo prezidentských voleb, do kterého postoupil stávající prezident Miloš Zeman a profesor Jiří Drahoš, je tu. Lidé mohou v Řevnicích odevzdávat svůj hlas v budově nové školy ve Školní ulici. Tam se nacházejí oba volební okrsky. Volební místnosti jsou otevřené
v pátek 26. ledna 2018 od 14:00 hodin do 22:00 hodin
v sobotu 27. ledna 2018 od 8:00 hodin do 14:00 hodin

Řevnický starosta Tomáš Smrčka současně vyzval občany k účasti ve volbách a podpořil Jiřího Drahoše. Anketu, koho budou volit poberounské osobnosti, které v minulosti získaly ocenění za přínos pro region, uspořádal i nezávislý občasník Naše noviny. Jak hlasovaly osobnosti v Řevnicích? 

Tomáš Smrčka, starosta Řevnic: Vážení řevničtí spoluobčané, o nadcházejícím víkendu nás čeká důležité druhé kolo prezidentských voleb. Využijte prosím svého práva a přijďte k volbám. Já osobně jsem pro změnu v obsazení prezidentského úřadu, budu volit Jiřího Drahoše. Chtěl bych vás požádat, abyste tuto změnu také podpořili, je v zájmu naší republiky. 

Lenka Kolářová, vedoucí Notiček: Dám hlas samozřejmě panu profesorovi Drahošovi a pevně věřím, že převážná většina obyvatel také. Pro mne je to po prezidentu Havlovi konečně slušný člověk.

Petr Holý, trenér házenkářů:
Politiku sleduji hodně okrajově, abych se nemusel rozčilovat kvůli něčemu, co nemám možnost ovlivnit. Zemanovi hlas nedám!  A stejně se bojím, že vyhraje. Marně čekám na někoho, kdo prohlásí, že v rámci státního dluhu obětuje svůj "jediný" měsíční plat do státní pokladny. Co by jim to udělalo, kdyby únorovou mzdu (je to nejkratší měsíc) převedli do státní kasy!? 

Petr Říha, ochotník a řevnický rodák: 
Samozřejmě, že svůj hlas dáme s manželkou Jiřímu Drahošovi, i když jsme jeho, ani Zemana v 1. kole nevolili. Pokládáme to za povinnost, protože si už nepřejeme mít na Hradě prezidenta, který dělá ostudu nejen sobě, ale celé ČR a rozděluje národ. Nedodržuje ústavu, zákony, neplní slovo, je obklopen poradci, kteří nás směřují k Rusku a Číně. Nenecháme si zatemnit mozek jeho strašením muslimským světem a nechceme patřit do jeho voličského tábora, který tvoří voliči KSČM, levicové křídlo ČSSD, populisté od Okamury až po svět Václava Klause, kterému jsme před dvaceti lety fandili. Ve spojení s Babišem by to byl návrat před rok 1989. Pan Drahoš bude jistě lépe plnit úkol prezidenta, což je důstojně reprezentovat ČR, dodržovat ústavu, zákony a prosazovat zájmy obyvatel naší vlasti. Volíme Drahoše!

František Šedivý, bývalý politický vězeň a čestný občan města:
Ve druhém kole pres. voleb dávám hlas Jiřímu Drahošovi. V prvním kole jsem po zralém uvážení volil Pavla Fischera. Podle přístupných poznatků je nejvhodnější osobností pro tuto funkci, a to jak po stránce vzdělanostní a zkušenostní, takpo stránce lidské , charakterové.  Získal třetí místo. Ve svém povolebním prohlášení uvedl, že ve 2. kole podpoří Jiřího Drahoše. Jako jeho stoupenec či sympatizant se k tomu připojuji. P. F. se shoduje v mnohém s J.D. Je to především orientace na Západ a vztah k EU. Stejně tak otázka přistěhovalectví. Zde vyniká lidský vztah k pronásledovaným. Drahoš přes své vysoké vědecké postavení  se zabývá problémy v řízení státu. Je schopen se propracovat i do oblasti mezinárodní. Rozepisovat se o jeho přednostech ve srovnání s jeho protivníkem by zabralo mnoho stránek a času. Věřím, že po rozumném zvážení lidé zvolí altenativu výměny na Hradě, už jen pro problematický zdravotní stav dosavadního držitele a jiné důvody vzniklé v průběhu jeho pětiletého fungování. Přeji si, aby pro zdárný vývoj v naší zemi přišli všichni k volbám a hlasovali pro její blaho.

Jana Červená, podnikatelka a statkářka:
Jednoznačně dám hlas panu Drahošovi.  Zemana jsem nevolila ani před 5 lety, ale musela jsem respektovat volbu většiny. Ovšem to, co během svého prezidentského období předváděl, mě vysloveně znechutilo a znechucuje i nadále.  Už aby byl zpátky na Vysočině. Tam snad nenadělá tolik škody.

Jiří Vitouš, ochotník:
Budu volit Jiřího Drahoše, stejně jako v prvním kole.

Dagmar Renertová, výtvarnice:
Volba by měla být výsledkem uvážlivého rozhodování, ne výsledkem odhadu nebo náklonnosti. Mám svého favorita. Ale nemalý význam v mém rozhodování bude mít televizní debata. O jednom kandidátovi toho víme víc než dost a o druhém zase mizivě málo.

Miloš Chroust, hudebník:
Druhé kolo voleb bude asi napínavější, než kolo první. Na jedné straně tu stojí kandidát s minimem politických zkušeností a pravděpodobnou morální bezúhonností a těšící se přízni občanů. Na straně druhé ostřílený politik, poněkud svérázný, s viditelnými zdravotními problémy, který budí sympatie i antipatie dvou diametrálně názorově odlišných skupin občanů. Jeden se může stát loutkou v rukou politických matadorů a vysokých úředníků státní správy a to i přes nesporně pozitivní hodnoty, které nabízí. Druhý může občany ještě více rozdělit, což jistě nepatří na prvn& iacute; příčky žebříčku presidetských činností. Ačkoli vdělaní lidé mají zcela jasno ve volbě, možná je ještě i prostor pro přemýšlení o tom kdo a jak a podle čeho se bude vyjadřovat k problémům současnosti. Každopádně přeji všem, aby výsledky druhého kola voleb byly v souladu s potřebami našeho státu a občanů. Přeji šťastnou ruku.

Vytvořeno 25.1.2018 8:04:14 | přečteno 644x | matej.bartak
 
load