Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Klíček na letním soustředění

pochod za Přemyslem

Děti z tanečního souboru Klíček vzpomínají na letní soustředění.

Na tenhle tábor jsem se těšila celý rok. A když konečně začal, nemohla jsem tomu uvěřit. Letošní téma bylo Slované a staré české pověsti.
Vždycky ráno jsme měli rozcvičku, a potom jsme šli na snídani. Pak jsme měli čas na to, abychom si uklidili a šli jsme na tancování, které trvalo tři hodiny a naučili jsme se tam plno nových věcí. Hned, jak skončilo tančení, jsme běželi na oběd. Měli jsme už docela hlad. Po poledním klidu jsme měli nástup. Tam nám přečetli pověst, a pak jsme měli buď najít nějaký vzkaz nebo nám hru vysvětlili přímo vedoucí.
Hry většinou trvaly dvě až čtyři hodiny. Nejvíc se nám líbila hra na téma Dívčí válka. Každý tým si měl postavit pevnost a pomocí papírových koulí ji chránit a zabránit ukradení kuličky, která představovala drahocennou perlu. Nejlépe postavený bunkr měli Vlci.
Po návratu z her do tábora jsme měli asi hodinu čas na různé věci, třeba vyrábění šperků z drátu nebo zdobení šatů. Poslední dva dny bylo největší vedro, takže jsme se hned po hrách převlékli do plavek a rychle se šli vykoupat do řeky. Prostředí bylo krásné. Potom jsme šli na večeři. Večeře i obědy byly moc dobré, snídaně ale nestály za řeč.
Poslední večer jsme šli na hrad, který představoval klášter Arkona. Měli jsme tam donést vzácný kámen, na zrušení kletby. Čekal tam na nás velekněz. Řekl nám něco o tom kameni a potom pronesl zaklínadlo. Pak jsme mohli vyjít po schodech k bráně, a tam si vzít z truhličky jiný vzácný kámen.
Týden utekl jako voda a bylo nám líto, že jsme tam nemohli být déle. Byl to ten nejlepší tábor.

Alžběta Bartáková, 4. tř.

Mrzí mě, že už jsme museli odjet. Protože ty hry co pro nás naplánovali, ty byly prostě super. Tam kde jsme byli v noci pro dříví, tak přes den jsem našla i hřib! A ty hry! Jako třeba: lov divočáků, kradení ohně (kdy jsme se převlékali do cizích mikin :), dívčí války, kradení pokladů a tak dál. Chaty byly hodně útulným místečkem na spaní.
Hodně mě zaujala noční bojovka, kde jsem našla obřího tygrovaného slimáka. Bylo to dobrodružné a ještě k tomu jsme dostali diamant, který nás všechny bude ochraňovat. Líbilo se mi, že jsme dostali i rytířský řád a bonbony. Těším se na příští tábor!
Julie Trčková, 1. tř.

Vytvořeno 6.9.2017 | přečteno 227x | matej.bartak
 
load