Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Padly první pokuty za znečišťování veřejného prostranství

Znak města záhlaví aktuality

V minulých týdnech bylo zrušeno centrální sběrné místo tříděného domácího odpadu za prodejnou COOP. Toto místo totiž přerostlo v poslední době v neplánovaný sběrný dvůr bez možnosti zavedení otvírací doby a soustavné kontroly. "Bylo tam sice vybudováno veřejné osvětlení, instalovány fotopasti, probíhaly kontroly městské policie, ale stále narážíme na to, že díky snadnému přístupu a relativnímu ústraní tam načerno a ve velkém odkládali odpady občané ze sousedních obcí a také podnikatelé. Městu tak narůstají náklady na jejich odstranění a likvidaci," uvedla místostarostka Marie Reslová s tím, že byla vytipována téměř dvacítka nových malých sběrných míst.
Pro strážníky městské policie to  nyní znamená hlídat podstatně větší počet sběrných míst než měli v minulosti. Proto budou dále využívat ke střežení sběrných míst záznamová zařízení k odhalování osob, které špatně nakládají s odpadky a znečišťují tak veřejné prostranství. "V současné době jako vrchní strážník musím konstatovat, že jen za posledních 14 dní jsme takto zaznamenali přestupce, který si spletl odpadní místo se sběrným dvorem a v ulici Rovinská odložil  vybavení domácnosti v podobě bílého elektra. Stejně jako paní, která na stejném sběrném místě odložila pytel s netříděným domácím odpadem," popsal velitel Dlask a dodal, že oba pachatelé se na základě záběrů z foto-pastí ke svému jednání doznali a strážníci jim uložili pokuty odpovídající jejich prohřešku.
"Doporučujeme touto cestou všem občanům aby se na webových stránkách města  seznámili s interaktivní mapou sběrných míst, stejně jako s možností ukládání odpadu do sběrného dvora a vyhnuli se tak sankcím, které jim za zjištěné přestupky hrozí," doplnil Dlask.


Vytvořeno 14.2.2018 10:35:49 | přečteno 208x | matej.bartak
 
load