Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Policie radí, jak předcházet vloupání

Policie ČR

S blížícími se dovolenými Policie ČR na svých webových stránkách varuje obyvatele dolního Poberouní před krádežemi v opuštěných bytech a rodinných domech. Pachatelé vloupání do bytů a domů svoji trestnou činnost páchají v kteroukoliv denní i noční dobu a mnohdy je neodradí ani to, že obyvatelé domu nebo bytu jsou „jen“ na zahradě nebo v noci spí v jiné části objektu. Stává se, že majitelé ani nepoznají, že u nich byl nezvaný host a přijdou na to až po delší době. 

Nebo naopak po sobě pachatelé zanechávají značný nepořádek. Pokud odjíždíte na dovolenou, měli byste se řídit několika jednoduchými radami:

· Neinformovat o chystané cestě na sociálních sítí.

· V případě, že doma máte cenné věci, pořiďte si kvalitní zabudovaný trezor.

· Je dobré mít někde stranou pořízeny například fotografie cenných věcí, popřípadě i jejich výrobní čísla, aby byly v případě krádeže snadněji dohledatelné,“ nabádají policisté.

· Před odjezdem bychom neměli v bytě či domě zatahovat závěsy, žaluzie, ale spíše vzbudit dojem, že uvnitř stále někdo je.

· Nejlepší ochranou je samozřejmě požádat spolehlivé sousedy či známé, aby nám byt či dům zašli občas zkontrolovat, popřípadě rozsvítili světla, zalili květiny, vybrali poštovní schránku, apod.

· Obecně platí, že na schránky, domovní zvonky, či štítky u dveří, je dobré uvádět jen příjmení v množném čísle bez titulů. Pachatel tak neví, kdo zde bydlí a jaký asi může mít majetek.

· Pokud po návratu z dovolené zjistíte, že se vám do bytu či domu někdo vloupal, nejlépe vůbec nevstupujte dovnitř, s ničím nemanipulujte, a v žádném případě nic neuklízejte. Okamžitě přivolejte policii, která provede ohledání místa činu a zajistí stopy. 

Vytvořeno 16.6.2017 8:45:53 | přečteno 332x | matej.bartak
 
load