Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Folkaře Buriana doprovodí Bizarre Band

Jan Burian

Jan Burian, hudebník, básník, prozaik, dramatik, moderátor a cestovatel vystoupí v řevnickém kině 22. března od 19. 30 hodin. Burian se představí s kapelou Bizarre Band, s níž natočil poslední dvojalbum JIHOTAJE. Uslyšíte nejen písně Jana Buriana, ale polovina koncertu bude patřit také autorským písním Bizarre Bandu, který hraje v neobvykle barevném složení: Klára Suchánková - housle, František Tomášek - akordeon, Michal Kostiuk - klarinet, Zdeněk Dočekal - klavír, Štěpán Klouček - kytara, Pavel Husa - kontrabas, František Otakar Kukula - bicí a perkuse. Jedním z autorů aranží na tomto dvojalbu je postava čnící nejen svou fyzickou velikostí flétnista, skladatel, zpěvák, dirigent a především pan učitel ze řevnické a dobřichovické ZUŠ Dušan Goláň Navařík.

Co vás svedlo ke spolupráci s Janem Burianem?

Dušan: Jako kapela Bizarre Band jsme dělali představení E.F. Buriana Vojna (pozn. Jan Burian je synem E. F. Buriana), na kterém nás Honza slyšel a na základě toho nás oslovil, jestli s ním nechceme dělat jeho písničky.

Jak dlouho kapela Bizarre band funguje a jak jste se dali dohromady?

Dušan: Dávali jsme se dohromady jsme postupně, známe se už z Konzervatoře Jaroslava Ježka. Pak jsme se někdy v roce 2012 sešli u Cafe Bizarre, což je divadelní představení propojené šansony. Další členové se začali nabalovat postupně. Služebně i věkově nejmladší je Franta Kukula.

Co je pojítkem všech členů? Jaká hudba, styl se vám líbí?

Klára: Máme se všichni rádi a rozumíme si, máme podobný smysl pro humor, ale určitě nemáme žádný společný hudební vzor. Každý posloucháme něco jiného a máme svůj vlastní styl.

S kapelou jste natočili samostatné album V krajině naměkko. Co chystáte dál?

Dušan: Cédéčko s pracovním názvem Něco se chystá. Budeme ho nahrávat v květnu, mixovat o prázdninách a vyjde na podzim.  Naše hudba se posunula zvukově zase o trochu dál, budou velké bicí, nové zvuky a možná i experimenty, hudebně bude přímočařejší, ale dalo by se říci i propracovanější.


Vytvořeno 16.3.2018 21:29:59 | přečteno 677x | matej.bartak
 
load