Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Klíček se školou pořádají tradiční ples

kličekkoncert-1024x683.jpg

Ples folklorního souboru Klíček a Základní školy Řevnice bude v březnu jediným plesem, který se uskuteční na tanečním parketu řevnického Lidového domu. Koná se v sobotu 24. března od 19:30 hodin. Letos se koná již posedmnácté. „Ples začínáme připravovat ples brzy po skončení posledního. Je to výběr choreografií, kostýmy, příprava kroků na soustředění. Největší část přípravy ale nastává po Vánocích,“ říká vedoucí souboru Ludmila Chroustová.

První ples se konal v roce 2002. Změnilo se za tu dobu něco v jeho organizaci? 
Zachováváme od počátku stejný program, kdy zařazujeme uvítací přípitek, předtančení dětí, tombolu, koláčkovou dámskou volenku, tanec podle tanečního pořádku se zapisováním tanečníků – trochu evokuje obrozenecké plesy, losování hlavní ceny. Hlavně naši hosté vědí, že si na našem plese zatančí čaču, rumbu, sambu, waltz, slowfox, tango....Změny byly v průběhu let minimální.
Je třeba těžší sehnat kapelu nebo sponzory? 
Sehnat taneční orchestr a zaplatit ho je nejnáročnější. Každý rok jsem byla ve velkém stresu, že se nepodaří zaplatit všechny náklady. Reprodukovaná hudba nám to po dva poslední roky značně usnadnila a tanečníci byli velmi spokojeni. Letos se nám podařilo sehnat kvalitní taneční orchestr v menším obsazení, a tak jsme se opět rozhodli pro živou muziku.
Některé organizací již s pořádáním plesů přestalo. Čím to, že vám to pořád jde?
Stále mne dojímá, jak lidé, kteří z plesu odchází, nám děkují za krásný zážitek. Říkají, že je to jejich nejhezčí ples v sezóně. Chtěla jsem už několikrát skončit, ale tohle mne stále drží. Jsem ráda, že i děti zažijí krásnou atmosféru se společenskou úrovní a určitou noblesou, kterou se snažíme udržet. Důležité je i to, že to děláme pro nás všechny. Ta milá, "rodinná" atmosféra je všude znát. Každý, kdo ples pořádá, má svoji charakteristiku a u nás to je možnost si zatančit společenský tanec. To přitáhne ty správné lidi, kteří to ocení.
Jak se změnila plesová sezóna oproti konci 20. století?
Pokud pamatuji dřívější plesové sezóny, bylo tanečních akcí mnohem více. Byly takové lidovější, veselejší. Připomínaly spíše taneční zábavu. Mně ale na tom vadilo většinou zakouřené prostředí. Tančit se začínalo až později, po posilnění alkoholem a končilo se později v důsledku téhož. Ráda ale vzpomínám na taneční čaje a taky plesy, které pořádaly taneční kurzy. 

 

 


Vytvořeno 23.3.2018 15:01:17 | přečteno 216x | matej.bartak
 
load