Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Mladí herci sáhli po prvorepublikové veselohře

Divadelní studio

Komedii na téma věčné téma On a ona a mezilidské vztahy uvedou v řevnické Lesním divadle mladí ochotníci z Divadelního studia po dva červencové víkendy. Hrát se bude 13. a 14., 20. a 21. července od 20 hodin a o nedělích 15. a 22. 7. od 17 hodin. Divadelní studio - součást řevnického divadelního souboru se už desítku let snaží přispět k pestrému dramaturgickému výběru her, které by příjemně oslovily a naladily divadla milovné publikum. Pro letošní sezonu jsme sáhli po prvorepublikové veselohře polozapomenutého spisovatele, dramatika a překladatele Jana Grmely a uvádíme ji pod názvem Doktore, vy jste nenapravitelný!. Zásluhu na výběru má paní Ludmila Ledvinová, která nám darovala několik textů z pozůstalosti svého otce, dlouholetého člena souboru, Františka Kadeřábka.


Hra měla premiéru v březnu roku 1935 v dnes již zaniklém pražském Komorním divadle v Hybernské ulici. Obsazena byla tehdejší hereckou špičkou: Rosůlková, Glaserová, Vrbský, Vnouček, aj. „U vědomí, že nedosahujeme jejich velikosti, se vynasnažíme podat dobré výkony na věčné téma On a ona a mezilidské vztahy,“ lákají mladí ochotníci.

Na setkání v Lesním divadle se ve druhé polovině července těší donchuanský lékař Jiří Kareš, zpěvačka a světoběžnice Žaneta, nonšalantní redaktor Urban, jeho rozmarná panička Eva, šibalský asistent František, tanečnice Věra a v neposlední řadě paní vrchní požární radová Vybralová. Přijďte s dobrou náladou, my vám ji, doufáme, nezkazíme. Terezie Červená a Ivo Tamchyna.
Vytvořeno 26.6.2018 7:10:38 | přečteno 469x | matej.bartak
 
load