Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Paleček s Jahelkou zahrají v kině

Paleček

Dvojkoncert známých písničkářů Miroslava Palečka a Ivo Jahelky se uskuteční 21. listopadu od 19:30 hodin v řevnickém kině. Písničkář a advokát JUDr. Ivo Jahelka posluchače pobaví a potěší svými zhudebněnými soudničkami. Mirek Paleček, který má k Řevnicím vřelý vztah, je známý spíše starší generaci, a to v tandemu s Michaelem Janíkem, s nímž byli členy Divadla Semafor. Jeho písně ale oslovují i mladší posluchače. Před pár lety sklízel ovace na Portě v řevnickém Lesním Divadle. V roce 2015 mu vyšlo album Ježkárny. Vstupné v předprodeji 250 Kč, na místě 280 Kč, zvýhodněné vstupné pro děti do 12 let a seniory nad 60 let je 180 Kč v předprodeji a 200 Kč na místě. 

K našemu kraji na dolním toku Berounky máte blízko. Jezdíte do Řevnic, Dobřichovic i na Karlštejn. Co se Vám jako první vybaví při zmínce těchto měst?


U Řevnic se mi vybavují tenisové kurty, Martina Navrátilová a celá tehdejší tenisová parta. Ale hlavně pak zážitky s řevnickým patriotem a mým kamarádem Karykem Kukulou, který mě do Řevnic přivedl a měl mě, jak se říká, ve své občance skoro jako svého syna. Na Karlštejn jsem jezdil s maminkou za milovanou tetou Bětuškou už asi od pěti let, vyrůstal jsem tam týden co týden se všemi stejně starými Budňanskými a jezdím tam rád dodnes. Příští rok už na 10. ročník Koncertu pro Karlštejn, což je písničkový pořad, kde jako skoro budňanský písničkář zazpívám a uvedu hlavního hosta. Tentokráte to budou Nezmaři.

V poslední době vystupujete s Ivo Jahelkou. Jak jste si rozdělili role při tvorbě společných písní?

Ohledně společné tvorby jsme nic rozdělovat nemuseli, vše bylo jasné od začátku, Ivo texty a já hudbu. Nefungujeme jako klasická písničkářská dvojice i když pár společných písní máme. My se zcela rozumně držíme každý toho svého časem ověřeného repertoáru a projevu. S trochou nadsázky říkám, že s písněmi Jahelky se budete smíchy za břicha popadat a se mnou vás zase brzy smích přejde.

Na co se mohou těšit posluchači vašeho dvojkoncertu v Řevnicích?

Nebudu pochopitelně prozrazovat vše. Já se připomenu staršími písněmi jako jsou Hele lidi, Prodavač limonád a podobně. Větší prostor dostanou Ježkárny a možná dojde i na žhavé novinky. Ivo vás rozesměje svými zhudebněnými soudničkami a přiblíží atmosféru soudních síní a předsíní. Zkrátka nechte se překvapit a na konci pořadu si možná spolu i zazpíváme!

Vaše poslední CD Ježkárny vyšlo před 2 lety. Chystáte něco dalšího?

Po dokončení CD s písněmi Osvobozeného divadla mě dlouho nic nenapadalo a nápady se mi velkým obloukem vyhýbaly. Teď už je to o kapánek lepší, propadl jsem totiž sice dost pozdě ale přece jen kouzlu básní dalšího Žižkováka Jaroslava Seiferta a snažím se o jejich zhudebnění, takže uvidíme.


Vytvořeno 19.11.2017 23:26:09 | přečteno 191x | matej.bartak
 
load