Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Těšíme se na jaro

morana

Jako v předešlém období minulých měsíců, se mohly děti mateřské školy těšit na zajímavý program, který byl v měsíci březnu pro ně připraven. V zahrádkách se objevily první jarní kytičky, na větvích malé pupeny, i vzduchem bylo cítit očekávané předjaří.

Již začátkem tohoto měsíce nám začal zajímavý celostátní projekt s názvem Celé Česko čte dětem. Jedná se o kampaň zaměřenou na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, na propagaci hodnotné literatury a na budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení. Naše školka se do takové projektu opět také ráda zapojila. Oslovené děti hned rády přinesly oblíbené knihy, které svým spolužákům prezentovaly a společně s učitelkou také četly. Bohužel nedošlo na společné čtení rodinných příslušníků dětem. Také nebyly uskutečněny další plánované aktivity, které měly paní učitelky připravené. Chod školky byl totiž narušen výskytem koronaviru. Mateřská škola okamžitě zareagovala, zpřísnila hygienu a veškerý úklid v celé budově. Děti byly řádně poučeny v nejdůležitější a zároveň nejlehčí věci, kterou mohou v této těžké chvíli udělat; a to v základech správné hygieny a správného mytí rukou. K tomu jim sloužily jednoduché obrázky vyvěšené v umývárnách a v šatnách. Na hlavní nástěnce školy byly umístěny informace o aktuální situaci.

Bohužel se situace nezlepšovala a pro maximální bezpečnost dětí i dospělých byla mateřská škola dočasně uzavřena a to ke dni 16.3.2020 dle rozhodnutí zřizovatele školy. Přerušení provozu je stanoveno na dobu neurčitou, předpokládané otevření bude stanoveno jako u základních škol. Přerušeno bylo docházení na keramiku po uzavření ZUŠ, výuka plaveckého kurzu, cvičení v tělocvičně TJ Sokol a návštěva knihovny na Mořince. Zrušeny byly i plánované odborné přednášky na téma:“Co všechno bude potřebovat vaše dítě do první třídy ŽS Řevnice, „Školní zralost a připravenost" a „Vady řeči a jejich důsledky v začátcích školní docházky". Také měla proběhnout návštěva předškoláků v prvních třídách ZŠ Řevnice. V týdnu před přerušením provozu jsme s dětmi stihli, společnými silami všech tříd, vytvořit Moranu. Koncem měsíce jsme ji chtěli s dětmi vhodit do řeky, po společném průvodu městem. K tomu však bohužel již také nedošlo. Nyní je vystavena v „zouvárně" školy, kde si ji budete moci později prohlédnout. Je nám líto, že všechny tyto zajímavé aktivity nemohly proběhnout, avšak ctíme, že bezpečnost je na prvním místě.

Nutno poděkovat personálu celé školky za velmi profesionální a ochotný přístup k tíživé situaci, která nastala díky šíření koronaviru. Paní ředitelce a učitelkám za trpělivé předávání informací, péči o děti a jejich hygienu. Ale také hospodářce a uklízečkám za velmi důkladné provádění úklidu v prostorách školky.

Doufáme, že vše nepříjemné bude co nejdříve za námi a společně se setkáme ve zdraví a radosti, že jsme tuto situaci „ustály". Budeme se snažit, pokud to bude možné, aby některé aktivity, které díky omezení nemohly proběhnout, byly nahrazeny v jiném termínu. Již teď připravujeme činnosti pro nadcházející období, které budou pro děti doufáme zajímavé a přínosné. Během tohoto omezení bude proveden důkladný úklid, aby se děti vrátily do čisté a bezpečné školky.

Tento příspěvek ukončíme větou:“těšíme se na jaro“ a je tomu opravdu tak. Jelikož jsme ho nemohly odstartovat společně, tak se těšíme, až se opět po náročném období setkáme s dětmi a jejich rodiči naší školy a společně navážeme na to, co jsme „zameškali“.

Andrea Filáková – učitelka MŠ Řevnice.


Vytvořeno 7.4.2020 8:58:41 | přečteno 583x | matej.bartak
 
load