Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Černošičtí Tygři začínají novou sezónu

Malí tygři z Černošic

Lední hokej je krásný kolektivní sport a v Černošicích má dlouhou tradici. Hokejový oddíl, který pro děti Černošic, Prahy a okolních obcí zprostředkovává zážitek bruslení, ovládání puku a radost ze hry se jmenuje Tygři Černošice.

Jak probíhá práce s mládeží?

Kvalitní práce s mládeží je hlavní prioritou oddílu. Přestože bychom do budoucna rádi vychovali několik hráčů pro vrcholový hokej, uvědomujeme si, že klubový život nejsou jen tréninky, zápasy, vítězství nebo prohry. Nově příchozím dětem i jejich rodičům nabízíme přátelské a pozitivně naladěné prostředí.

Jak vypadá trénink u nejmenších dětí?

U těch nejmenších jde o vzdělávací proces. Naši trenéři provázejí nejmenší děti, od jejich prvních krůčků na ledě. Jsou u toho, když děti poprvé vyjedou k utkání, proti stejně „starým“ holkám a klukům ze sousedního klubu.  Jsou jako jejich „druzí“ tátové, učí je respektu k soupeři, pomáhají jim upevňovat sebevědomí, přitom jim vysvětlují pravidla fair play.

Děti učíme základní dovednosti hravou formou neboť hraní je činnost, kterou děti „umí“ ze všeho nejlépe. Je to ta nejlepší průprava, neboť hokej je neustálá změna, je rychlý. Aplikací her si zlepšují koordinaci pohybů a připravují si svůj nervový aparát na intuitivní rozhodování.

Děti se také učí odkoukáváním a napodobováním dobré praxe od našich trenérů, ale především od sebe samých, systémem pokus omyl. Co udělat příště lépe, aby překonali nejbližší a nenadálou překážku?

Nicméně neradi vidíme, pokud je na děti od trenérů a rodičů vyvíjen neustálý a nepřiměřený tlak a honbu za co nejlepším výsledkem nebo výkonem. Děti fyziologicky až do věku 14 let ještě nejsou schopny zvládat stresové situace.

Jaký by měl být nejlepší výsledek naší práce?

Nejlepším výsledkem je dobrá rodinná atmosféra v klubu, kterou bychom chtěli co nejdéle udržet. Jsme rádi, pokud se daří propojit svět dospělých a jejich dětí. Když tatínkové pomáhají a svou dobrovolnou přítomností na ledové ploše motivují své potomky. Maminky dobrou náladou a tím, že například napečou dobroty do „kabiny“. A samozřejmě pokud se děti těší na tréninky a hokej je prostě baví.

Jak získáváme nové "talenty"?

Dlouhodobě je zájem dětí o hokej velkým množstvím jiných volnočasových aktivit, pro rodiče finančně a časově dostupnějších v kombinaci s nepříznivými klimatickými podmínkami v zimních měsících utlumen.

Uvědomujeme si, že hokej je v ostré konkurenci s jinými sporty nebo obecně kroužky. Nejlepší reklama pro nás je doporučení od spokojených členů oddílu, snažíme se o spolupráci se školami a školkami, pořádáme veřejná bruslení a další akce, které mohou přivést na zimní stadión případné zájemce.

Je nám jasné, že nejjednodušší způsob jak přilákat děti na stadion je kupodivu to co neovlivníme – tedy to pravé počasí v zimních měsících a teploty pod nulou takové, aby zamrzly rybníky nebo třeba i řeky. Pokud by si děti mohly vyzkoušet bruslení a ovládání puku takhle spontánně a častěji, budeme mít i více zájemců, podobně jako v poslední zimě.

Co s tím?

Chtěli bychom pozvolna v nadcházející sezóně uvést do života jednu hodinu ledu v dobrém čase jako doplněk k Veřejnému bruslení – „Veřejné hraní“. Pro všechny neorganizované zájemce, kteří si přijdou jen tak zahrát hokej - bez trenérů, bez nutnosti se registrovat. Plochu si příchozí rozdělí dle potřeby na 2 případně 3 menší plácky. A potom už jen hrají. Několik nejbližších termínů na sychravý listopad už známe. Jsou to pátky 10.11. a 24.11. od 18´45 a neděle 5.11. a 19.11. od 8 hodin ráno. Pokud by se aktivita ujala, měla by své pevné místo v časovém harmonogramu ledu i v dalších sezónách.

Jaké další novinky chystáte v nadcházející sezóně?

 Stále se snažíme zlepšovat podmínky pro všechny, kdo se na zimním stadionu pohybují. Hledáme optimální cestu pro nadšené hokejisty i rekreační sportovce, pro malé děti, které získávají teprve radost z pohybu i jejich rodiče.

Na konci prázdnin jsme spustili nový informační systém a web sk-cernosice.cz, který propojuje účastníky a zájemce o sportovní aktivity spolku. Zpřístupní hráčům a jejich rodičům umístění na soupiskách, informace o registraci, docházku hráče, nominace na utkání, omluvenkový formulář, přehled předpisů kurzovného a jeho úhrad, přehled zapůjčeného vybavení, interní oznámení týmů nebo soukromé fotogalerie.

Přímo na zimním stadionu se mohou rekreační hokejisti těšit na zlepšení komfortu ve sprchách, v létě totiž proběhla velká rekonstrukce ohřevu vody.

Jaroslav Kahánek

Vytvořeno 5.9.2017 | přečteno 287x | matej.bartak
 
load