RUCH Řevnice

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Malým řevnickým tenistům o fous unikl krajský bronz

Malí řevničtí tenisté

Výborné čtvrté místo ve Středočeském kraji pro letošní rok vybojoval tým Sportclubu Řevnice v nejmladší kategorii minitenistů (7 a 8 let).

Pod úspěchem, na který čekala řevnická tenisová přípravka dlouhých devět let, jsou podepsáni místní odchovanci Čeněk Šupáček, Tadeáš Vávra a spolu s nimi Jakub Korbelář. O titul krajského šampiona bojovalo už od května celkem 26 týmů rozdělených do čtyř skupin. Řevnický Sportclub jednu z nich vyhrál, ale musel ještě projít sítem play-off, než se dostal na závěrečný finálový turnaj. Uskutečnil se v neděli 11. září na kurtech v Nehvizdech. Ve vedru kluci bojovali ze všech sil. Čenda Šupáček zaujal ostře liftovanými míči, Tadeáš Vávra svou bojovností a dobrými výkony se k nim přidal Jakub Korbelář, posila z tenisové školy v Letech. Třetí místo uniklo Sportclubu o fous, postaral se o to výsledek 3:6 s Lokomotivou Zdice, kdy šest zápasů z devíti musel rozhodnout až třetí set. V něm měli tenisté Sportclubu horší koncovku. Přesto odjížděli s medailí, diplomem a hlavně spokojeni s pocitem, že si vše vybojovali na prvním velkém turnaji v životě. Podobnou radost měla řevnická parta i v roce 2007. Tehdejší odchovanci trenéra Michala Mottla skončili třetí v kraji mezi babytenisty a začala tím jejich tenisová kariéra. Antonín Štěpánek patří dnes k české špičce mezi dorostenci, připravuje se na I.ČLTK Praha a sbírá zkušenosti na mezinárodních turnajích. Daniela Švédová ještě loni hrála na Pardubické juniorce, v současnosti se věnuje trenérské práci ve Sportclubu, podobně jako další tehdejší člen týmu Filip Zahrádka. Pouze Dominik Kischer se tenisu už závodně nevěnuje, od sportu ale neutekl. (vav)

Vytvořeno 22.9.2016 21:00:02 | přečteno 336x | matej.bartak