Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Sportovní možnosti pro děti

Dokopná Slavoj Řevnice 2016 (5)

V září začíná nejen nový školní rok, svoji činnost rozjíždí také většina sportovních oddílů a klubů. Těch aktivních a úspěšných ve výchově mládeže je v Řevnicích opravdu spousta. Vybrat si ideální sportovní aktivitu pro svého potomka může skutečně každý rodič. V mnoha oddílech je možné si vybraný sport nejdříve nezávazně důkladně vyzkoušet.

Fotbal
Hřiště na nejpopulárnější český kolektivní sport – fotbal, se nachází v lokalitě Za vodou. Týmy mladší a starší přípravky zde pod vedením tří trenérů trénují každé úterý a čtvrtek od 17.30 hodin. Občas se časy tréninků mění podle počasí nebo schopností trenérů je stíhat. Vždy je vše včas uvedeno na webu www.fotbalrevnice.cz. Přes zimu se chodí do tělocvičny v Sokole nebo je zajištěný náhradní program a aktivity.
Děti, které chtějí s fotbalem začít, vždy mohou měsíc chodit tzv. na zkoušku a pak se rozhodnout, jestli budou pokračovat. Kromě tréninků se o víkendu jezdí na zápasy, obě přípravky jsou přihlášené do mistrovských soutěží FAČR. Pro rodiče je to tudíž vcelku náročné. Nadcházející sezonu budou hrát za Řevnice také starší žáci (složení z dětí z Řevnic, Černolic a Všenor, jelikož je dětí do týmu málo, zájemci s fotbalovými zkušenostmi jsou stále vítáni). Stejně tak fotbalisté uvítají případné zájemce z řad trenérů mládeže. Je to činnost dobrovolná, neplacená, ve volném čase. Všechny kontakty a další informace najdete na zmiňovaném webu, pro rodiče malých hráčů pak fungují i FB stránky.

Tenis
Patrně nejslavnějším řevnickým sportem je díky Martině Navrátilové tenis. Ten je možné hrát v Řevnicích hned na dvou místech. Tréninky mládeže na antukových dvorcích LTC má na starosti pan Michal Drašnar. Hlavním trenérem dětí ve Sportclubu Řevnice, který působí na dvorcích s umělou antukou u Lidového domu i těch přírodních, antukových v lokalitě Za vodou, je Michal Mottl. Oba pány potkáte přímo na kurtech a můžete s nimi pro své dítě domluvit individuální i skupinové tréninky.

Sokol
Bohatou sportovní nabídku nabízí od září do června velmi dobře vybavená tělocvična v Sokole. Rozpis jednotlivých cvičení najdete na webových stránkách www.sokolrevnice.cz. Nejpočetnějším oddílem v rámci Sokola jsou volejbalisté, kterým slouží i venkovní beach volejbalové hřiště nad hřištěm národní házené. Své dítě můžete přihlásit i na orientační běh či badminton. V tělocvičně pochopitelně probíhá i klasické „sokolské“ cvičení předškolních dětí, mladších a starších žáků i žákyň zaměřené na podporu fyzické zdatnosti a přirozené obratnosti dítěte. Děti se učí zdolávat překážky, šplhat po provaze, lézt po žebřinách. Tyto pohybové aktivity jsou nejen skvělou průpravou pro budoucí sportovní uplatnění, ale děti při nich trénují přesně ty stejné dovednosti, které potřebují i ve škole při čtení a psaní.

Národní házená
Nejpopulárnějším řevnickým kolektivním sportem je národní házená. Přesvědčit se o tom můžete i prostřednictvím seriálu, který v časopise aktuálně vychází. Na tréninky mladších a starších žáků se mohou vaše děti přijít podívat na hřiště v Tyršově stromořadí v pondělí nebo ve čtvrtek od 16 do 18 hodin. Zapojit se může každý, vítána jsou i děvčata. Spojení na hlavní trenérku a dlouholetou aktivní hráčku Štěpánku Jandusovou je stepanka.jandusova@seznam.cz nebo telefonicky na 723 831 015.

Ostatní
Především pro děvčata je určené skákání přes švihadlo neboli rope skipping. Na stránkách Rebels O.K. www.rebelsok.cz si můžete přečíst, že mu buď děti propadnou, nebo ho vůbec nepochopí. Tréninky probíhají v sále Lidového domu i v Sokole. Nábor nových zájemců probíhá od září a první dva měsíce jsou zkušební, více na zmiňovaném webu.
Každé pondělí probíhá v tělocvičně Sokola také kroužek ježdění na skateboardu. Ve spolupráci se základní školou ho pořádá společnost Kroužky pro děti. Na jejím webu www.krouzky.cz se dozvíte více. Další sportovní aktivity organizuje i základní škola, chybět by neměl oblíbený ping-pong. Konkrétní nabídka bude zveřejněna na školních nástěnkách a webu školy v průběhu září.

Jan Schlindenbuch

Vytvořeno 25.8.2016 16:32:33 | přečteno 1049x | matej.bartak
 
load