Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Antivirové desatero

Znak města malý

Aktuální situace je vážná. Nepodléhejte však prosím panice a řiďte se pokyny ústředních orgánů, které jsou v televizi (ČT 24) stále aktualizovány. Chovejte se obezřetně, odpovědně a ohleduplně k sobě i ke svému okolí. Přečtěte si a dodržujte následující doporučení.

  1. Ven mezi lidi, choďte jen v nutných případech. Starší spoluobčany prosím – omezte veškeré pochůzky, zůstaňte doma a využívejte telefonu a služeb, které pro vás město zajišťuje (dovoz stravy, nákupů a léků pečovatelskou službou).
  2. Udržujte zvýšenou čistotu, včetně omývání často dotýkaných ploch (kliky, vypínače apod.). Častěji perte oblečení i ručníky.
  3. Na nutné pochůzky se patřičně vybavte! Na obličej respirátor, rouška nebo alespoň šátek s vloženým kapesníkem. Je třeba zakrýt ústa i nos. Doplňte brýlemi. Používejte rukavice.
  4. Desinfikujte často své ruce a mobily. Po pochůzce si pečlivě omyjte ruce, nejlépe desinfekčním gelem. Nemáte-li, postačí důkladné mytí mýdlem po dobu 20 vteřin. Otřete mobilní telefon nebo brýle.
  5. V obchodech či jiných provozovnách dodržujte větší rozestupy. Doporučují se 2 metry. Primárně používejte k placení platební karty.
  6. Podpořte svůj imunitní systém. Vitamíny, vhodná strava, cvičení, dostatek spánku a pozitivní přístup v současné náročné situaci určitě pomůžou.
  7. Nenavštěvujte zbytečně ohrožené skupiny (starší lidé, chronicky či aktuálně nemocní). Rodinné kontakty udržujte přes telefon či internet. Chovejte se tak, že každý můžeme být potenciálně nakažený, aniž o tom víme, a nechceme ohrozit své blízké.
  8. Jestliže donášíte jídlo, léky a jiné nutné věci svým blízkým z ohrožené skupiny, opět se patřičně vybavte. Určitě použijte respirátor nebo roušku a rukavice. Při návštěvě nebuďte s blízkými kontaktní, držte bezpečnou vzdálenost. Nepodávejte si ruce a neobjímejte se.
  9. V případě příznaků infekce (kašel, bolest v krku, ztráta čichu nebo horečka) či potřeby lékařské pomoci, řešte své problémy či požadavky na léky či ošetření nejdříve po telefonu s praktickým lékařem a řiďte se jeho pokyny. Patříte-li do ohrožené skupiny, nebojte si říct o pomoc svým blízkým, sousedům či někomu vhodnému z vašeho okolí – pečovatelské službě, městská policii, obecnímu úřadu. Vždy se najde někdo, kdo vám ochotně pomůže s dodávkami jídla, léků apod.
  10. Seznam odběrových míst a testovací kapacity vám sdělí hygienická stanice nebo je lze nalézt přehledně na informačním webu www.koronavirus.mzcr.cz

Důležité kontakty

Pečovatelská služba Řevnice – 257 721 569

Městská policie Řevnice – 773 837 230

Starosta města Řevnice – 603 525 055

Celostátní informační linka pro občany v souvislosti s koronavirem - 1212

Infolinka Krajské hygienické stanice – 1221

Web www.coronavirus.mzcr.cz

Platí zákaz návštěv v Penzionu ve Školní ulici.

Provoz městského úřadu pro veřejnost je omezen na pondělí 8–12 a středu 13–18 hodin.

Školní kuchyně je stále v provozu s možností dovozu stravy pro seniory pečovatelskou službou.

Společně to zvládneme.

V Řevnicích 26. 10. 2020 starosta města ing. Tomáš Smrčka


Vytvořeno 17.3.2020 13:42:56 - aktualizováno 26.10.2020 10:22:47 | přečteno 1107x | matej.bartak
 
load