Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Radnice zvažuje změny v dopravním značení

dopravní omezení

Zklidnit automobilový provoz v okolí druhého stupně řevnické základní školy chce ještě do konce letošního roku zdejší radnice. Cílem je nejen zklidnění, ale i zajištění větší bezpečnosti dětí.  

Pro plynulejší a přehlednější provoz členové dopravní komise navrhli zavést zákaz stání v ranní špičce ve Školní ulici na protilehlé straně školy. Současně zde bude vyznačen nový přechod pro chodce u Domu s pečovatelskou službou, který tu dosud chyběl. „V části ulice Legií chceme zavést jednosměrný provoz ve směru dolů k náměstí tak, aby se neparkovalo před vchodem do jídelny kde je nejvyšší frekvence pohybu dětí“ uvedl starosta města Tomáš Smrčka s tím, že jednosměrka by se týkala jen stometrového úseku ulice od křižovatky s ulicí B. Němcové a Školní.
Další dopravní změny zvažuje radnice zavést v příštím roce. „Projednáváme například zavedení jednosměrného provozu v ulici Berounská. Podle návrhu dopravní komise by mohla zůstat průjezdná jen ve směru k nádraží,“ uvedl starosta. Další problematickou ulicí je kvůli parkování ulice Sádecká. „Zde přichází v úvahu například vytvoření parkovacích míst v přilehlé ulici B. Němcové. Budeme o tom jednat,“ dodal Smrčka.

Vytvořeno 5.12.2016 14:10:05 | přečteno 336x | matej.bartak
 
load