Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Sociální pomoc najdete v Černošicích

Znak města malý

Zeptali jsme se Radky Bělouškové, která vede oddělení sociální pomoci na černošickém úřadě,  s čím vším vám mohou tamní pracovníci pomoci.

Jakou pomoc nebo radu od vás mohou například obyvatelé Řevnic očekávat?
Obyvatelé Řevnic se na naše oddělení sociální pomoci mohou obrátit s jakoukoliv náročnou životní situací. Jako profesionální sociální pracovníci jsme připraveni poskytnout základní i odborné sociální poradenství, pomoci s řešením nenadálé životní situace. Ať už se jedná o otázky z oblasti bydlení, sociálních dávek, péče o osobu blízkou nebo domácího násilí. Pomáháme například i osobám, které se vrací z výkonu trestu odnětí svobody a osobám bez přístřeší.
S čím se na vás lidé obracejí nejčastěji?
V poslední době nejvíce řešíme nárok na příspěvek na bydlení. Obrací se na nás občané z celého ORP Praha západ, tedy i ti řevničtí, s tím, že mají vysoké náklady na bydlení, které nejsou schopni ze svých příjmů uplatit. V takových případech vyjíždíme do terénu a pomáháme s vyplněním a podáním žádosti o příspěvek na bydlení na úřad práce. Často také řešíme zavedení pečovatelské služby u seniorů, kteří již nezvládají běžné životní úkony – úklid, vaření, nákup atp.
Pokud se někdo ocitne v tísnivé sociální situaci, kde vás najde, jak vás má oslovit?
Kontakty na nás jsou k dohledání na webových stránkách www.mestocernosice.cz. Máme mobilní telefony, přes které je možné nás kontaktovat, samozřejmě je možné zaslat e-mail. Kontakty na mě jsou:

mobil: 724 277 640
telefon do kanceláře: 221 982 249
e-mail: radka.belouskova@mestocernosice.cz 

Text: Marie Reslová


Vytvořeno 28.3.2023 15:04:10 | přečteno 149x | matej.bartak
 
load