Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Vyhlášky mají zajistit větší klid ve městě

sekání trávy

Hned dvě vyhlášky, které by měly pomoci zajistit větší klid ve městě, schválili řevničtí zastupitelé.  

Obecně závazná vyhláška města Řevnice č. 2/2016 o nočním klidu stanoví konkrétní akce, které se budou moci konat i po 22. hodině. „Podle novely zákona totiž už není možné udělovat výjimky z nočního klidu jednotlivým veřejným  akcím, jako tomu bylo dosud. Bylo třeba vydat vyhlášku. Oslovili jsme proto spolky a pořadatele, aby řekli, co plánují,“ vysvětlil starosta Tomáš Smrčka. Nyní jsou ve vyhlášce zaneseny Silvestr, Čarodějnice, hudební festival Rockový Slunovrat, Pivní festival, Porta a hudební festival Rockabilly.cz.
V praxi to znamená, že pořadatelé akcí, kde se vybírá vstupné a , které nejsou zaneseny ve vyhlášce a jsou hlučné, musí skončit do 22 hodin. V opačném případě se pořadatel dopustí přestupku. „Pokud bude v průběhu roku pořadatel připravovat konání jiné akce, která doposud nebyla ve vyhlášce uvedena, s předstihem nahlásí tuto skutečnost obci. Zastupitelstvo pak může na nejbližším zasedání seznam akcí ve vyhlášce rozšířit,“ nabádá na svých webových stránkách Ministerstvo vnitra ČR. Ani obyvatelé se nemusí bát o své soukromé oslavy a jiné soukromé události. Novelizace přestupkového zákona se jich nijak nedotkne. „Nepodléhají totiž oznamovacímu režimu vůči obci. Mohou se tedy konat i po 22. hodině, pokud neporušují noční klid,“ uvedla náměstkyně ministra vnitra pro veřejnou správu Jana Vildumetzová.

Řevničtí zastupitelé současně schválili vyhlášku o regulaci hlučných činností, ze které též není možné udělovat výjimky. Podle ní je každý povinen zdržet se o nedělích a státem uznaných dnech pracovního klidu veškerých hlučných činností. Jde například o užívání křovinořezů, sekaček, vrtaček, a to v době od 6:00 do 22:00 hodin. Cílem této vyhlášky je zabezpečení veřejného pořádku ve městě s důrazem na ochranu práv občanů, a to především na ochranu soukromí.  

Vytvořeno 6.1.2017 19:59:34 | přečteno 949x | matej.bartak
 
load