Vyhledávání

RUCH Řevnice

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Tenis

Sportclub pořádá tenisové kempy. Vyberte si! Pro závodní i rekreační hráče chystá Sportclub Řevnice letní tenisové kempy. Vedeny jsou odbornými trenéry, za účasti místních i mimořevnických hráčů. Pro zájemce je možnost tenisových lekcí též v anglickém jazyce. Stejně jako loni kempy proběhnou na kurtech za Lidovým domem, dále v areálu příbramské Roji a ve Frýdlantu v Čechách, kde se minule soustředění nemohlo uskutečnit kvůli ničivým záplavám. Pokud máte zájem své dítě na kemp poslat, nebo se sami zúčastnit, obraťte se na Michala Mottla (tel. 736 503 511). Průběžné informace získáte na klubových stránkách www.tenisrevnice.cz Termíny kempů: 10. 7. - 15. 7. Příbram 18. 7. - 20. 7. Řevnice 7. 8. - 13. 8. Frýdlant v Čechách 15. 8. - 17. 8. Řevnice 18. 8. - 23. 8. Příbram

Tři body z podání a Švédová měla vyhráno Celostátní turnaj starších žákyň, který proběhl začátkem března na kurtech v Mokropsích, ovládla řevnická tenistka Daniela Švédová. Vyhrála soutěž dvouher a společně s Anetou Lutovskou ze Sezimova Ústí i čtyřhry. Turnaje se zúčastnilo 19 hráček převážně ze středních Čech a Prahy, ale přijely například i ze Žďáru nad Sázavou nebo Hrádku nad Nisou. Třináctiletá tenistka Sportclubu Řevnice se prosadila svou typickou zbraní, útočnou hrou. V semifinále smetla sparťanku Karolínu Hořejší 6:1, 6:0 a v boji o prvenství si poradila s nejvýše nasazenou hráčkou Terezou Tocháčkovou z Břevnova 6:4, 6:0. Rozhodující chvíle přišla za stavu 5:4 a 15:30, kdy udělala sérii tří bodů přímo z podání, vyhrála tím úvodní set a ve druhém již soupeřku k ničemu nepustila.

Řevnice mají okresní přeborníky v tenisu Až do finále zimních okresních přeborů starších žáků se dostal řevnický tenista Filip Zahrádka. V něm už nestačil na zkušenějšího a o rok staršího Daniela Paula (SK Tenis Žalov) a podlehl mu 2:6, 1:6. Na přeborech se představili celkem čtyři hráči Sportclubu a určitě nejlépe z nich dopadl Zahrádka, který své dobré vystoupení doložil vítězstvím ve čtyřhře společně s oddílovým spoluhráčem Martinem Kischerem. Výtečně fungující dvojice ztratila za celý turnaj pouhé dva gamy! Přebory proběhly v řevnické nafukovací hale za Lidovým domem.

Tenista Schier má první pohár Únor plný zvratů prožil osmiletý blonďák Michael Schier, tenista Sportclubu Řevnice. Nejprve přišel o téměř jisté turnajové vítězství, když v zápase kategorie babytenis, kde se hraje do čtyř vítězných gamů, vedl ve finále už 3:0, přesto prohrál. Zanedlouho vše napravil a další z celostátních turnajů, který proběhl v hale za Lidovým domem, už vyhrál. Ve finále porazil po výborném výkonu Nelu Bukačovou z Mostu. Pro nejlepšího řevnického babytenistu (hráči do 9 let) to byl první vítězný pohár v životě.

(v upravené verzi zveřejněno v Ruchu 4/2011)

Vytvořeno 15.3.2011 10:55:27 | přečteno 574x | ernest