Vedení Řevnic by se mělo intenzivněji věnovat současné bezpečnostní situaci ve městě. Uvažovat by mělo například o instalaci kamer. Myslí si to jeden z členů zastupitelstva Petr Kozák, který několik opatření týkajících se bezpečnosti předložil svým kolegům na posledním zasedání zastupitelstva. Na bližší podrobnosti se jej zeptala Jana Kolářová: „Co vedlo k Tvému rozhodnutí zabývat se těmito problémy?“
Uplynulé dva týdny se řevničtí policisté zabývali desítkami případů. Jejich skladba je opravdu velmi rozmanitá. Od výtržnictví, krádeží peněženky, vloupání do vozidel, chat či novostaveb, školy, fotbalových kabin přes případy řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu. Zde jsou některé z nich:
Nejen chaty, ale také rodinné domy jsou často vykrádány. Zejména domy, které jsou delší dobu neobydlené. Výjimkou však nejsou ani ty, které jejich obyvatelé opouští ráno a večer se do svých příbytků vrací. I tohoto využívají pachatelé a sledují pohyb kolem domu a pak dobře ví, kdy je kolem domu bezpečno. Než se pak obyvatelé vrátí, z domu zmizí nejčastěji elektronika, cenné věci a samozřejmě finanční hotovost. Zloděj se nezastaví ani před krádeží v domě, kde jeho majitelé spí. Často navštěvují rodinné domy nad ránem. Jejich přístupovou cestou k lupu bývají zejména zahrady, sklepy, nezajištěná okna.
Soutěže o ceny, které neexistují, rozdávání dárků, které se však musí zaplatit, předání nesprávných informací o prodejci či znemožnění práva na odstoupení od koupě výrobku. To vše jsou nekalé obchodní praktiky, které se stále více objevují na předváděcích akcích. Ty jsou především mířeny na seniory, kteří pod nátlakem koupí předražené výrobky, které vlastně vůbec nepotřebují. Řada podobných nabídek pochybných zájezdů se objevuje i v našem městě. Jak postupovat, jak se v těchto případech chovat?