Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Chaty a rodinné domy stále v ohrožení - buďte všímaví a obezřetní

Nejen chaty, ale také rodinné domy jsou často vykrádány. Zejména domy, které jsou delší dobu neobydlené. Výjimkou však nejsou ani ty, které jejich obyvatelé opouští ráno a večer se do svých příbytků vrací. I tohoto využívají pachatelé a sledují pohyb kolem domu a pak dobře ví, kdy je kolem domu bezpečno. Než se pak obyvatelé vrátí, z domu zmizí nejčastěji elektronika, cenné věci a samozřejmě finanční hotovost. Zloděj se nezastaví ani před krádeží v domě, kde jeho majitelé spí. Často navštěvují rodinné domy nad ránem. Jejich přístupovou cestou k lupu bývají zejména zahrady, sklepy, nezajištěná okna.

Jak zabezpečit majetek:
  • zamykejte vstupní dveře a zavírejte okna, vždy když opouštíte domácnost, i když jdete třeba jen na chvíli k sousedům nebo na krátký nákup.
  • Pootevřená balkónová okna nebo větrací okénka jsou pro zloděje „bytaře“ velkým lákadlem.
  • Venkovní i bytové dveře v noci zamykejte, i když jste doma
  • Bezpečnost bytu zvýšíte instalací bezpečnostních dveří nebo různých mechanických zábranných prostředků jako jsou např. cylindrická vložka vrchní přídavný zámek, příčná a celoplošná dveřní závora, pojistka dveřních závěsů jako zábrana proti vysazení dveří
  • Moderní technika také nabízí využití domácího telefonu s elektromechanickým ovládáním vstupních dveří.
  • Opouštíte-li byt nebo dům na delší čas nezatahujte rolety a žaluzie, nevypínejte přívod elektřiny. Snažte se udržovat dojem, že jste stále přítomni. Vhodná a důležitá je výpomoc mezi sousedy, mohou vám byt kontrolovat a pravidelně vybírat schránku.

 

Starost o zabezpečení chat a domů musí mít především jejich majitelé.

  A pokud si myslíte, že Vám se přece nic takového nemůže stát, aby Vás navštívil zloděj, když jste doma, spíte nebo jste právě v zaměstnání, tak jste na omylu. Totéž si možná mysleli majitelé domů a chat, které navštívil nezvaný host v měsíci únoru například v obcích Tuchoměřice, Všenory, Horoměřice, Lety, Mníšek p.Brdy. Ani obchody a firmy nezůstaly bez povšimnutí.     Rekreační chata v Letech poskytla zloději stavební materiál V době od 5. února do 12. února 2012 překonal oplocení rodinné chaty neznámý zloděj v obci Lety. Ze zahrady pak odcizil duralové trubky a různé duralové plechy, hranoly kulatiny čímž způsobil majiteli škodu ve výši téměř 5.000,- Kč. Zmizel smykový nakladač za 450.000,- Kč V obci Řevnice zmizel z oploceného pozemku smykový nakladač zn.Bobcat 175-S. Neznámý pachatel nezjištěným předmětem přeštípl visací zámek oplocení, za kterým jsou uskladněny pracovní stroje. Majiteli tak způsobil škodu za 450.000- Kč

ŠZ

Vytvořeno 16.2.2012 21:59:00 | přečteno 284x | ernest
 
load