Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

V Řevnicích se krade

Uplynulé dva týdny se řevničtí policisté zabývali desítkami případů. Jejich skladba je opravdu velmi rozmanitá. Od výtržnictví, krádeží peněženky, vloupání do vozidel, chat či novostaveb, školy, fotbalových kabin přes případy řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu. Zde jsou některé z nich:

  • prvních dnech měsíce března překonal pachatel oplocení domu v obci Řevnice. Z pozemku pak odcizil čtyři metry okapových svodů v hodnotě 2.000,- Kč.
  • Během čtyřiadvaceti hodin došlo k dalšímu případu, kdy dosud neznámý pachatel vnikl na pozemek rodinného domu. Zde odcizil tři metry okapového svodu v hodnotě 1.500,- Kč. Jeden metr svodu na místě poškodil tím, že jej prokopl a způsobil poškozením škodu ve výši 500,- Kč.
  • V nočních hodinách u neobydleného rodinného domu v Řevnicích překonal rovněž neznámý pachatel oplocení o výšce 160cm. Plot byl opatřen uzamykatelnou brankou, která byla řádně uzamčena. Z rekonstruovaného domu se pak pachateli podařilo uřezat cca 20 metrů kabelu a několik metrů zemních kabelů. Škoda vzniklá majiteli činí 1.000,- Kč.
  • Noční dobu využil v obci Řevnice neznámý pachatel, který z vozovky na křižovatce ulic Legií a Školní odcizil jeden kus litinové kanalizační spustě. Na křižovatce ulic Revoluční a Tyršova pak další kus a na křižovatce ulic Tyršova a Máchova kusy dva. Městu Řevnice tak způsobil škodu ve výši 16.000,- Kč. Vloupání do fotbalových kabin a ZŠ Dobřichovice V nočních hodinách dne 14. března vnikl do volně přístupného areálu TJ Sokol Dobřichovice, který sousedí se základní školou, neznámý pachatel. Vypáčil okno do fotbalových kabin, které vedou na toalety a vnikl do objektu. Zde vypáčil dveře od klubovny a prohledal všechny prostory. Odcizil osm kusů fotbalových balonů, sadu sedmnácti kusů dresů, počítač a kovový trezor s finanční hotovostí 10.000,- Kč. Celková škoda činí téměř 60.000,- Kč. Zároveň došlo k vniknutí do objektu základní školy. V krátké době je to již druhé vloupání do této školy. Ze zadní strany vypáčil a pak vykopl skleněnou výplň vstupních dveří do auly školy. Pak v budově poškodil další čtvery dveře a rozbil skleněnou výplň výdejního okénka v jídelně. Ze školy si tentokrát nic neodnesl, avšak škoda způsobená poškozením činí 40.000,- Kč.             Všemi případy se intenzivně zabýváme a shromažďujeme veškeré informace, které by nám pomohly k objasnění případů. Žádáme proto občany, aby si všímali, kdo se v jejich obci a domů pohybuje. Zda se zde nevyskytují neznámé osoby a to i opakovaně. Zda zde nepozorují výskyt cizích vozidel. Pokud máte nějaké poznatky, které by nám pomohly při řešení těchto případů, oznamte je na obvodním oddělení PČR nebo na bezplatnou linku 158.

    nprap. Štěpánka Zatloukalová

    tisková mluvčí PČR Praha venkov – ZÁPAD

Vytvořeno 25.3.2012 15:03:56 | přečteno 266x | ernest
 
load