Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Každá neschopnost má své meze

Čistí a prohnilí. Máme to tady v Řevnicích podle zastupitele Sudka krásně rozdělené. Pan zastupitel se vyjádřil obšírně a květnatě. Já to vezmu stručně a konkrétně. V článku jsem se dočetl, že naši radní zodpovědně řeší problémy chodu města, činí tak mnoho hodin týdně a zdarma. Autor připouští, že není samozřejmě nutné s radou ve všem souhlasit a být vždy spokojen. Najdou se podle něj jistě i věci, které je možné kritizovat. Kritika by ale měla být opřena o fakta…Ano. Souhlasím! Pojďme na to.

Výstavní skříní každého města by měla být radnice a v současné „elektronické“ době také webové stránky. Radnice by měla být navenek reprezentativní, web především funkční a obsahově správný. Při pohledu na řevnickou radnici a řevnický web mě napadne jediné spojení – unikátní šlendrián. Jsem si jistý, že v celé naší zemi neexistuje radnice, která by měla v každém patře jiný typ a barvu oken. Ba co víc, dokonce i ve stejném patře z každé strany budovy úplně jiná okna. A to prosím není řeč o nějakém nechtěném dědictví z minulosti, ale právě rekonstruovaném třetím patře budovy, kde mají být dvě učebny základní školy.

Druhým unikátem je řazení aktuálních zpráv na hlavní straně městského webu. Když se na stránky dostane cizí náhodný návštěvník, nestačí se asi divit, jak ten čas v Řevnicích letí. Deset zpráv a uběhnou skoro tři století. To je panečku sci-fi. My řevničtí samozřejmě víme, že nová paní ředitelka ZŠ bohužel nenastoupí do funkce až v roce 2350, ale vysvětlujte to někomu neznalému věci.

Možná někoho napadne, že jsou to vlastně prkotiny. Podstatné věci řeší naši radní určitě s daleko větší zodpovědností. Já jsem však přesvědčený, že tomu tak není. Ten, kdo není schopen smysluplně provozovat městský web a vyměnit správně okna, nemůže řídit město o velikosti Řevnic. Jestli tak činí ve svém volném čase a zdarma mě vůbec nezajímá.

Jan Schlindenbuch

Děkujeme za upozornění na nedostatek na městském webu. "Absurdní" letopočty vznikly v době povodní, kdy bylo potřeba rychle publikovat zprávy a stanovovat jejich pořadí, aby byli občané rychle informováni. Používaný redakční systém totiž jinak stanovovat pořadí zpráv neumožňuje. Věříme, že v té době měla rychlost přednost. Nyní již je opraveno. Opravdu to považujeme za prkotinu.

Rada města

Vytvořeno 26.6.2013 15:28:01 | přečteno 219x | ernest
 
load