Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Anketa: Jaké máte zkušenosti s řevnickými restauracemi?

Klára Veselá: Jelínek - 1 pivo

Luděk Hrdina: Nejlepší řevnická hospoda je U Paviána na Halounech (sic!)

Romana Kotěrová: Ještě lepší je na Rochotách.

Jiřina Křížová: Republika, U Rysů

Pavlína Tylková: Pavián je nejlepší.

Jindřich Hurych: Díky za tu otázku. V Řevnicích bydlím 4 roky, tak se nechci dotknout starousedlíků ani letitých podniků. Ačkoli mám z domova do deseti minut pěšky určitě nejmíň deset různých zařízení, skutečně dobrou restauraci jsem ještě nenašel. Snad ta zmiňovaná Republica, i když s přivřením obou očí, např. vzhledem k zakouřenému prostředí a kolísající kvalitě jídla. A škoda, že se odchýlili od původního konceptu, protože takhle jsou v jídelníčku ta samá jídla, jako v tisících jiných restaurací. Takže, když se chci dobře najíst a hlavně si dát dobré pivo, jdu do Pivotelu v Letech. Dobrá česká klasika je Na růžku v Mořině. No, jinak potom Mníšek, Beroun, Praha..... Jsem zvědavý na těstoviny v Modrém domečku, ale tam zase brzy zavírají.

Pavel Kubásek: Taky chválím dobře podanou otázku. Mám asi podobné pocity jako pan Hurych. Mimo Řevnice u mě vede Marjana na Mníšku. Hezké prostředí, zajímavé jídlo s nápadem, příjemná obsluha. Taxi Praha Západ: U Máni ve Třebani, nebo Restaurace Chalupa.

Eva Kvasničková: Taky souhlas. Na to, kolik toho tu máme, je to docela smutné... Ne úplná tragédie, ale když přijede někdo na návštěvu, horko težko vybírám, kam bych ho vzala, abych Řevnicím neudělala ostudu, protože kvalita jídla i pití je všude dost proměnlivá! V Republice je to od majitele k majiteli...škoda původního konceptu pizzerie, která mi v Řevnicích dost chybí! No, když už se sejdeme, tak většinou skončíme v letovské Chalupě na tatarák party! Bylo by fajn mít v Řevnicích místo x hospod alespoň jednu poctivou a spolehlivou!

Eva Kvasničková: Pak ještě mimořevnické mám dvě oblíbené... a to hlasnotřebaňskou Českou hospodu, kde mají skutečně luxusní jídlo a ještě nikdy nezklamali... a případně dobřichovická Na Schůdkách, která sice zvenku vypadá omšele, ale jídlo podávají výtečné! Takže, kdo znáte výbornou řevnickou restauraci?

Zuzana Hrdinová: Pokud bych měla hodnotit celkově - prostředí, jídlo, pivo, obsluha, žádná dobrá podle mě v Řevnicích není. Na pivo (nejlépe s sebou domů) k Jelínkům, na jídlo do celkem příjemného prostředí do Modrého domečku, obsluha jak kdy, jak kde. Škoda...

Jiří Cysař: Dobrý den, mohu konstatovat, že pokud se chci jít jen naobědvat nebo navečeřet, tak chodíme k Rysům nebo do Republiky. Jídlo je dobré a nemohu si stěžovat, i cena odpovídá kvalitě. Na tzv. slavnostní večeři bych raději volil Prahu. Obě restaurace totiž jsou i kuřácké a pravidelní hosté dost často jsou hluční a trochu připomínají parní lokomotivu s počtem cigaret.

Blanka Veselá: Pokud se chci dobře najíst v pěkném prostředí, volím raději zařízení v okolních obcích než v Řevnicích. Občas zajdu na rychlý oběd do Modrého domečku, je tam příjemné nekuřácké prostředí, jídlo jednoduché a chutné, zákusky výtečné. Pivo je nejlepší u Jelínků.

Martina Vacířová: Hezký den, do Republiky chodíme docela často na polední menu a jsme vždy spokojeni s výběrem, kvalitou jídla i obsluhou, ale na večerní posezení je to takový přeci jen kumbál. Na rodinné oslavy nebo s návštěvou většinou vyrážíme do okolí: do Všeradic (U paní Magdaleny) - to je taková spíš babičkovská, ale vaří dobře; do Dobřichovic do Zámeckého hada; do Mníšku do Esmarinu (restaurace, hotel a sportovní centrum) - spíš moderní podoby; moderní je ještě Aquarius v Černošicích - v celku fajn; jednou jsme byli na Karlštejně ve Mlýně - jídlo dobré, ale už je to taková až moc snobárna; naposledy jsme vyzkoušeli restauraci Ve století v Loděnici - venkovský styl na mně trochu přehnaný a zrovna tam bylo dost narváno, ale jídlo bylo skvělé; naopak jídlo nepovedené pro všechny zúčastněné v rest. Pod lesem na Jílovišti (zkoušeli jsme dvakrát, ani interiér není moc vkusný); již zmíněné Máňa ve Třebani a Pavián na Halounech jsou prima a jako taková výletní restaurace je ještě fajn Kája Mařík v Mníšku pod zámkem. A doporučuji cukrárnu a pekárnu v Malé Hraštici, mají tam spousty dobrot, dá se tam i posedět u kávy a je to tam tak strašně kýčovité, až je to hezké.

Jan Cherubín: Souhlasím s panem Hurychem, Pivotel je dobrej, ale kdyby jste někdy chtěli vyzkoušet vege sushi v čajovně ,tak se stavte, je tu i pár dalších jídel, hospoda to sice není , ale prostředí je tu příjemné, taky se najíte i v pozdních hodinách.

Jiří Cysař: Rochota je uzavřená!!! Od 1.10.

Monika Kopecká: Na svačinu se dá jít do bio kavárny na Komenského

Romana Kotěrová to: Jan Cherubín, děkuji za skvělou zprávu, netušila jsem, že nabízíte i takovou dobrotu jako je vede sushi. Určitě se brzy stavíme.

Aleš Klemperer: V Řevnicích je nejlepší restaurace v Halounech :)) anebo v Dobřichovicich :) věřím pevně, ale že se celkové poměry změní! Snad už brzy...

Příště: Co si myslíte o veřejném osvětlení v Řevnicích? Kde chybí? Kde je rozbité? Své názory můžete psát na Facebook Ruchu nebo přímo do redakce.

Vytvořeno 29.1.2014 16:22:32 | přečteno 418x | ernest
 
load