Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Hasičské zásahy v první polovině února

Zásahy PS Řevnice od 1. 2. do 14. 2. 2014 Do poloviny února vyjížděli profesionální hasiči z řevnické požární stanice celkem jedenáctkrát.  Z toho 5 požárů, z nichž se dvakrát ukázalo, že se jedná o nenahlášené pálení, tedy planý poplach, 2 dopravní nehody, ostatní zásahy byly na 1x čerpání vody, 2x likvidace olejové skvrny na silnici a 1x jsme vyjížděli na tísňový signál do domu pro seniory v Černošicích. Několik zásahů jsem vybral pro čtenáře Ruchu.

Do obce Třebotov vyjela jednotka HZS PS Řevnice na požár nákladního automobilu Iveco. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že zde již zasahuje dobrovolná jednotka hasičů Třebotov a HZS PS hl. m. Prahy Radotína. Jednotka z Řevnic provedla dodatečné otevření areálu, ve kterém se hořící náklaďák nacházel, a po převzetí místa zásahu dohasila vysokotlakým proudem zbývající ohniska. K požáru byl také přivolán vyšetřovatel příčin požárů ze stanice HZS Kladno, který určil předběžnou škodu na 100 tisíc Kč. Na místě byla také PČR odd. Řevnice.

7. 2. 2014  16:51

Krátce před pátou odpoledne vyjeli profesionální hasiči ze Řevnic na požár lesa ve stráni, mezi Černošicemi a Radotínem. Požár byl ve strmém, nesnadno přístupném místě a jednalo se o zapálený vrak vozidla, který dle informace PČR se v tomto místě nacházel již delší dobu a od nějž chytilo přilehlé křoví a stromy. Zásahu se zúčastnila také jednotka HZS PS8 Praha Radotín, JSDH Černošice – Mokropsy, JSDH Dobřichovice a policie ČR. Likvidováno 1x C vodním proudem se smáčedlem. Ukončení zásahu a příjezd na základnu v 18:45 hod.

9. 2. 2014  06:43.

Čtvrt hodinku před předáním služby nové směně v PS HZS Řevnice vyjela jednotka s vozidlem CAS 20 Tatra 815 Terrno na otevření bytu v domově pro seniory v Černošicích. Po dojetí na místo bylo nutné zjistit, kdo událost oznamoval, neboť pečovatelky o ničem nevěděly. Telefonátem oznamovatelce bylo zjištěno, že se jedná o paní, která omylem stiskla SOS výzvu na svém mobilním telefonu, šlo o nevědomý stisk tísňového tlačítka a seniorka se zpětně své dceři neozývala a telefon jí nezvedala. Ta tedy věc oznámila na tísňovou linku112. Paní na výzvu sama dveře zevnitř otevřela, byla bez zranění a v pořádku, přesto byla zkontrolována lékařem ZS. Potom se hasiči, jak profesionální z Řevnic i jednotka SDH Černošice – Mokropsy, tak PČR odd. Řevnice a ZS Trans Hospital, vrátili na svoje základny.

11. 2. 2014  11:36

K dopravní nehodě v obci Řevnice vyjeli hasiči z HZS Řevnice. Jednalo se o dopravní nehodu se zraněním, kde vozidlo sjelo ze silnice a nabouralo do stromu. Hasiči řidičce provedli předlékařské ošetření a na havarovaném automobilu zn. Toyota provedli protipožární opatření a zjistili, zda z vozidla neunikají provozní kapaliny. Po příjezdu ZZS zraněnou předali do jejich péče a do dojezdu PČR řídili v prostoru nehody dopravu, místo nehody policii následně předali. Návrat na stanici 12:14 hod.

 

12. 2. 2014  14:16

Zaměstnanci Technických služeb města Řevnice ohlásili na stanici HZS v Řevnicích nález olejové skvrny v ulici U Prodejny, v blízkosti tamější samoobsluhy. Jednotka vyjela s vozidlem CAS 20 Tatra 815 Terrno a provedla zásyp sorbentem a jeho úklid. Na likvidaci olejové louže spolupracovali pracovníci TS Řevnice.

13. 2. 2014  10:47

Porucha na úpravně vody byla příčinou zatopení sklepa rodinného domu do výše hladiny cca 1m, v Dobřichovicích. Jednotka HZS z Řevnic společně s SDH Dobřichovice a použitím ponorných čerpadel vodu ze sklepa vyčerpali a učinili opatření proti dalšímu úniku vody. Majitelku RD poučili a místo jí předali. Návrat v 12:12 hod.

13. 2. 2014  17:26

Jednotka HZS PS Řevnice vyjela k dopravní nehodě osobního automobilu, s kterým si řidička udělala nedobrovolný výlet do obory s jeleny u obce Liteň a s vozidlem Škoda Fabia ukončila jízdu převrácením na střechu. Hasiči paní zavolali ZS Trans Hospital, která ji po poskytnutí ošetření odvezla k dalšímu vyšetření do nemocnice. Na místě PČR OO policie Karlštejn a po dohodě s ní jednotka vozidlo převrátila zpět na kola, provedla protipožární opatření a kontrolu úniku provozních kapalin. Dále ve spolupráci s majitelem ohrady zajistila plot proti útěku zvěře z obory. Ukončení zásahu v 18:33 hod.

Honza Hruška HZS Řevnice

Vytvořeno 23.2.2014 11:56:29 | přečteno 280x | ernest
 
load