Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Krátké zprávy z Dobřichovic

  • Dobřichovická divadelní společnost získala dvě ocenění na divadelních přehlídkách - na krajská přehlídce amatérských divadelních souborů Wintrův Rakovník obdrželi ve hře Sladké tajemství ceny Karel král, Jiří Šafránek, Jan Seidel či Saša Skutil. Jako hostující herečka Dobřichovické divadelní společnosti obdržela cenu i Jolana Voldánová. Cenu za režii získal senátor pro naši oblast Jiří Oberfalzer. Druhou soutěží byla krajská přehlídka amatérských divadelních souborů v Sadské. V této soutěži získala nejvyšší herecké ocenění, tedy hlavní cenu za herecký výkon Alena Říhová.
  • Město Dobřichovice se rozhodlo pokusit se postavit vlastní budovu pro divadlo a připravilo projekt výstavby divadla. Jeho budova by měla vyrůst v zadním traktu tzv. Baráčnické rychty a měla by sloužit nejen pro divadlo ale také jako koncertní sál pro potřeby ZUŠ. Projekt pro stavební povolení zpracoval arch. Hnilička. Město podalo minulý měsíc žádost o dotaci z evropských fondů.
  • Slavnostní otevření ulice 5. května proběhne v sobotu 24. května 2014 od 17 hod. Přestřižení pásky se odehraje v prostoru před lávkou. Odtud projde slavnostní průvod celou ulici 5. května až k soše Immaculaty. V průvodu bude pochodovat cca 30 mažoretek za doprovodu hudby pochodujícího 20členného orchestru, projede zde kolona Corvette, prohlédnout  si budete moci stroje legendární značky Harley – Davidson.
  • Farnost Dobřichovice se rozhodla připojit k již každoročně pořádané akci Noc kostelů. V Dobřichovicích proběhne v pátek 23. května 2014 a to v době od 18 – 23 hod. Součástí Noci kostelů je pozvání k prohlídce místního kostela ale i možnost  nahlédnout do dalších prostor, které nejsou běžně přístupné jako sakristie, kůr apod.
  • Druhý ročník Dobřichovického půlmaratonu proběhne dne 10. května. Zahájení registrace běžců je v 9.30. Předcházet bude kratší běh pro děti. Více  informací na www.dobrichovice.cz
  • Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu středních Čech v Praze vydalo unikátní reprezentativní monografii Letní rezidence Pražanů postihující fenomén příměstské vilové lokality v blízkosti hlavního města Prahy. Vůbec poprvé se odborná publikace důkladněji zaměřuje na jednu z těchto villegiatur, která vznikla v Dobřichovicích.
  • Z dobřichovického Informačního listu vybral Tomáš Hromádka
Vytvořeno 25.4.2014 9:16:20 | přečteno 268x | ernest
 
load