Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

(Staro)nová ODS v Řevnicích - pokračování

V minulém článku o (staro)nové ODS jsem popisoval, jak byla ODS v Řevnicích zrušena proti své vůli (http://ruch.revnice.cz/2014/04/staronova-ods-v-revnicich/). Musím ještě dodat, že členové měli možnost se přihlásit do jiného místního sdružení a tak si „uchovat“ členství. Rozhodli jsme se však toto neudělat, neboť u nás v Řevnicích k žádnému pochybení nedošlo. Bylo zřejmé, že se jedná o čistku a mocenský boj. A v případě Řevnic ke všemu ještě o zneužití situace. V době, kdy ODS lapala po dechu (a po zbytku svých voličů), si uvnitř ODS někteří lidé zajišťovali svoje místo na další kandidátce. Bez ohledu na to, jestli to bude možná poslední angažmá. A nejen pro ně.

Vrátím se teď o 4 roky zpět. Tehdy probíhaly přípravy na komunální volby 2010 a připravovala se kandidátka. Miroslav Cvanciger byl ve svém druhém funkčním období starostování. Tehdy jsme na vedoucí místo kandidátky starostu Cvancigera již nenavrhli a bylo mu nabídnuto 2. místo. Poté bývalý starosta z ODS Řevnice odešel bez rozloučení. Není bez zajímavosti, že přítelem M. Cvancigera je senátor Oberfalzer. Senátor byl starostovi vždy nablízku, když měl nějaké potíže. Když Naše Řevnice žádaly jeho odvolání, když bylo horkým tématem jeho působení v Ekosu, když začal ztrácet podporu vlastních členů ODS... A právě senátor Oberfalzer navrhoval Výkonné radě ODS jak naložit s žádostí o obnovení licence řevnického sdružení. Těžko říci, jestli „náš“ senátor Oberflazer myslel na svého přítele i v okamžiku, kdy dostal do ruky naši žádost. Otázka, proč Řevnické ODS nebyla obnovena licence, stále není zodpovězena.

Zcela jistě ke zrušení celé oblasti Praha západ nedošlo kvůli Řevnicím a také zcela jistě k podobným unfair praktikám stranických aparátčíků docházelo i jinde. A tím nemám na mysli pouze senátora Oberfalzera, ale mimo jiných také Výkonnou radu ODS. Ta by měla především dbát na to, aby veškeré její kroky byly transparentní a její činnost, v tomto případě nečinnost, byla zdůvodněna alespoň těm, jichž se to týká. Je s podivem, že se nikdo z nich nepokusil získat fakta a důvody, proč někomu má být licence obnovena a někomu ne.

Koncem léta 2013 jsem požádal o patnáctiminutový rozhovor na toto téma jak tehdejšího místopředsedu Kubu, tak i paní Němcovou. Ani jeden z nich si čas neudělal. Tragikomické bylo, že právě v tu dobu oba dva se zaujetím vysvětlovali, že ODS potřebuje opět získat důvěru voličů. Pravda, o členech ODS se nezmiňovali. Jediný, kdo mne vyslechl a (nejen) Řevnic se veřejně zastal, byl p. Bendl. Bohužel byl v menšině. Bylo po čistce a mnozí nepohodlní v té době již členy ODS nebyli.

Současnému předsedovi ODS p. Fialovi držím palce a fandím mu v jeho snaze o obrodu ODS. Jestli však má po boku (a v zádech) kolegy, kteří podobné akce vymýšlejí a/nebo se na nich podílejí, tak by se měl začít ohlížet po neprůstřelné vestě (myšleno obrazně).

ODS v Řevnicích nyní založil Miroslav Cvanciger, který z ní před několika lety odešel. Jeho členství při čistce totiž zrušeno nebylo. On nyní bude přesvědčovat řevnické občany, že ODS je zde zpět v plné síle. Jako za starých časů…

Martin Sudek

Vytvořeno 28.4.2014 15:13:55 | přečteno 354x | ernest
 
load