Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Kradených věcí našli za čtvrt milionu korun

Přímo při činu se podařilo dopadnout vykradače skladu, kteří řádili v Řevnicích. Pomohlo, že po velké noční ráně z 11. dubna kriminalisté bývalý kravín sloužící jako skladové prostory v noci pohlídali.

Tehdy si zloději odnesli kompresory včetně tlakových hadic, kalová čerpadla, elektrorozvaděče, díly modulového lešení, ale třeba i kancelářské stoly a skříně nebo potahové látky na starožitný nábytek.

Muži ve věku 31 a 35 let, z nichž jeden má podle detektivů bohatou trestní minulost, se na místo činu skutečně vrátili, a to s úmyslem krást opakovaně. A nevraceli se poprvé, jak ukázaly domovní prohlídky; při nich detektivové objevili i věci ukradené na stejném místě v minulých měsících.

Věcí, u nichž je předpoklad, že pocházejí z trestné činnosti, se našlo za čtvrt milionu. Součástí úlovku byla rovněž nelegálně držená pistole - a připomenutí zasluhuje rovněž více než kilogram nalezené marihuany.

„Oba muži jsou obviněni z přečinu krádeže spáchaného ve spolupachatelství, za který jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let," připomněla v pátek Jana Dětská z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Západ. Připomněla současně, že k vyřešení případu opakovaných sloupání přispěl fakt, že kriminalisté na něm pracovali i v době svého volna.

Autor: Milan Holakovský, Pražský deník, 26. 4. 2014

Vytvořeno 29.4.2014 13:41:31 | přečteno 583x | ernest
 
load