Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Zásahy HZS Řevnice

[caption id="attachment_5601" align="alignright" width="150"] Hasiči - požár[/caption] Zásahy PS Řevnice od 15. 2. do 11. 4. 2014 Od poloviny února vyjížděli profesionální hasiči z řevnické požární stanice celkem jedenapadesátkrát.  Z toho 22 požárů, 3x planý poplach, 11 dopravních nehod, ostatních zásahů bylo celkem 20, a to 8x likvidace úniku pohonných hmot a jiných nebezpečných látek, 3x pomoc ZZS, 5x padlé stromy a lampy veřejného osvětlení, nakonec ještě 4x na jinou technickou pomoc. 

1. 4. 2014 v 09:50

Na dopravní nehodu do obce Lety vyjeli hasiči z požární stanice HZS Řevnice s vozidlem CAS 20 Tatra 815 Terrno. Jednalo se o nehodu vozidla Škoda Felicia, kde řidička, jak uvedla, se snažila vyhnout kočce. Manévr se Škodovkou nezvládla a narazila do lampy veřejného osvětlení, která byl nárazem zcela vyvrácena a zničena. Hasiči na místě řidičce zajistili předlékařskou pomoc. Nato ji předali ZZS k dalšímu ošetření. Na vozidle provedli protipožární opatření a po zdokumentování nehody PČR odtlačili vozidlo mimo vozovku a uniklé provozní kapaliny likvidovali sorbentem. Návrat v 11:13 hod.

2. 4. 2014 v 19:11 a 23:10

Dva úniky ropných látek byly příčinou výjezdu směny A do obcí Zbuzany a Dobřichovice. V obou případech se jednalo asi několik set dlouhý a cca 30 cm široký pruh oleje z vozidel, která si prorazila motorovou vanu na zpomalovacích prazích. Oba úniky byly likvidovány sorbentem a následným přemetením. Ve Zbuzanech ještě zasahovala JSDH Ořech.

7. 4. 2014 v 17:02

Na požár lesa v Černošicích ve stráni směrem k Radotínu vyjely jednotky HZS Řevnice, HZS Praha, SDH Černošice-Mokropsy a Dobřichovice. Při příjezdu na místo bylo nalezeno celkem 5 hořících a doutnajících ohnisek po pálení po lesní těžbě (celkem asi 150m2)  - bez dozoru. Bylo rozvinuto jednoduché vedení C podél železniční trati - 400-500m a 100m do příkrého kopce nad tratí. Vzhledem k pohybu zasahujících v blízkosti kolejí bylo požádáno o omezení rychlosti projíždějících vlaků, což bylo po celou dobu zásahu dodržováno. Velitel zásahu si na místě ponechal CAS 32 PS Radotín k doplňování vody do CAS SDH Mokropsy a povolal CAS 32 SDH Dobřichovice na kyvadlovou dopravu vody z hydrantu v Černošicích. Kvůli hloubce prohoření do hrabanky (30-70cm) a zasažení kořenů požárem bylo hašení velice zdlouhavé a náročné na dodávku vody i fyzické síly. Hajnému, který na místo dovezl lesní dělníky s nářadím a nádobami s vodou, byla uložena dohlídka místa požáru. Po likvidaci a sbalení materiálu byl obnovena plná rychlost na žel. trati a znečištění hasiči omyti tlakovou vodou z CAS 24. Návrat na základnu ve 20:53hod.

7. 4. 2014 v 17:50

S vozidlem CAS 32 Tatra 815 byli povoláni hasiči z PS Řevnice na požár stodoly v areálu nemocnice Nová Ves pod Pleší v plném rozsahu, o velikosti 15x25 m. Na místě již zasahovala jednotka z PS Dobříš. Po domluvě s velitelem zásahu byla řevnická jednotka přidělena na střídání u proudu C v dýchací technice a z její cisterny bylo prováděno doplňování vody do CAS 32 PS Dobříš. Dále na místo dorazily jednotky SDH Mníšek pod Brdy, HZS PS Příbram, SDH Dobříš, SDH Nová Ves p. Pleší, SDH Chotilsko, SDH Stará Huť a velitel požárních stanic HZS Jílové u Prahy a Řevnic. Po dojezdu dalších jednotek a jejich zapojení do hasicích prací, velitel zásahu řevnickou jednotku odeslal zpět na základnu do Řevnic. Návrat v 19:47 hod.

9. 4. 2014 ve 12:08

K dopravní nehodě v obci Solopysky vyjela s CAS 24 Tatra 815 Terrno PS Řevnice. Po příjezdu jednotky na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu osobního vozidla značky Ford Focus do patníku. Řidič byl zraněn. U nehody zasahovala ZZS, jednotka provedla protipožární opatření a zajistila zásyp uniklých provozních látek sorbentem. Do vyšetření nehody PČR řídila provoz na komunikaci. Návrat ve 14:42 hod.

JH

Vytvořeno 16.5.2014 5:39:08 | přečteno 604x | ernest
 
load