Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Středisko výchovné péče Dobřichovice

Na konci Dobřichovic, směrem na Řevnice, stojí naproti stavebninám Rokal nenápadná vilka. Místní jí říkají „diagnosťák.“ Po anabázi s ředitelkou Hrbkovou Hrudkovou byl Diagnostický ústav zrušen a k 1. 1. 2014 byl transformován ve Středisko výchovné péče.

Nabízí pomoc při řešení potíží v životě dítěte, při osobnostních a psychických problémech a v krizových situacích v oblasti školní, rodinné či výchovné. Tým odborníků je tvořen speciálními pedagogy, psychologem, učiteli, vychovateli i sociálními pracovnicemi a je připraven pomáhat s problémovým chováním dětí.

Hlavní služby střediska jsou dvojí. Ambulantní, které jsou bezplatné a pobytové (internátní, kde je hrazen příspěvek na stravu a ubytování). Mezi ambulantní služby patří hlavně jednorázové konzultace, terapeutické vedení klienta s poruchou chování, individuální výchovné poradenství a kontaktní schůzky s rodiči žáků s výchovnými problémy.

Internátní pobyt trvá zpravidla 2 měsíce. Je buďto smluvní (tzn. jeho potřeba vyplyne z ambulantní péče) nebo může být nařízen soudem (jako jedno z výchovných opatření či v momentě krizové rodinné situace). Pobyt je určen pro děti ve věku povinné školní docházky s počínajícími poruchami chování, kdy selhávají běžné výchovné postupy v rodině i ve škole.  Pobyt je tzv. režimový a klientům je poskytována intenzivní odborná péče, v případě potřeby se zahajují různé terapie. Samozřejmostí je důslednost ve školní přípravě, sportovní i pracovní činnosti. Více informací najdete na www.svpd.cz

Vytvořeno 16.5.2014 8:52:22 | přečteno 350x | ernest
 
load