Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Chcete vidět Šmejdy? Smysluplná aktivizace je užitečná.

Aktivita má mnoho podob. Její míra je jiná v každém věku a také každý člověk ji může vnímat rozdílně. V Barevném stromě se věnujeme skupinám starších seniorů, kteří potřebují k povzbuzení své aktivity pomoci. Důležité je, aby činnosti, které seniorům připravujeme, jim byly blízké a zároveň, aby vše vedlo k probuzení aktivity u člověka, kterému se již například nedostává sebevědomí, odhodlání nebo chuti k obyčejným činnostem běžného dne. Máme radost z každého malého úspěchu klientů a náležitě vše společně prožíváme.

Možná se ptáte, jak konkrétně taková aktivizace vypadá, co si pod tím představit? Jaro nás vybídlo k osazení naší zahrádky květinami. Aktivizační odpoledne přichází po chvilce odpočinku, kterou si rádi všichni po obědě dopřejeme. Na zahradnické práce je náležitě připraven jak personál BS, tak klienti, kteří se již před pár dny podíleli na výběru květin podle obrázků. Počasí nám přeje, tak hurá ven! Na zahrádce připravíme s pomocí fyzicky silnějších klientů vše potřebné, ostatní radí, doporučují, komentují. I to je forma aktivizace, sice zatím neprocvičujeme jemnou motoriku přesazováním květin do velkých závěsných květináčů, ale vybudili jsme klienty k nějakému postoji vůči našemu zahradničení. Společně diskutujeme o nejlepších kombinacích květinových barev a umístění hotového díla v rámci zahrádky. S vůněmi květin nebo hlíny se klientům vybavují vzpomínky, které by k nám při povídání u kávy nedoputovaly. U kávy na to jdeme zase jinak. O tom Vám ale povíme někdy příště.

Na závěr nám dovolte pozvat Vás na promítání filmu Šmejdi, který vypovídá rovněž o aktivitě, před kterou Vás ale chceme varovat. Cenný filmový dokument o promyšlené manipulaci, jejímž jediným cílem je donutit bezbranné staré lidi k nákupu předraženého zboží.

Díky finanční podpoře města Dobřichovice se můžete po promítání setkat s paní psycholožkou PhDr. Romanou Mazalovou, která se podílela na vzniku dokumentu a bude připravena zodpovědět nejrůznější otázky k tomuto tématu

Šmejdi, 4. června 2014, 15.00, místo promítání: Barevný Strom (mezi prodejnami Instalatérství a Dětské botičky) Vstup zdarma

Těšíme se na Vás,

Veronika Kusová

www.barevnystrom.cz

 
Vytvořeno 20.5.2014 1:06:01 | přečteno 240x | ernest
 
load