Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Budou mít Řevnice napodruhé policii?

O zajištění služby městské policie jednalo zastupitelstvo Řevnic už zhruba před rokem. Tehdy byl návrh na pronájem městských policistů z Černošic většinou zastupitelů odmítnut. Bude se stejná situace opakovat i letos?

 Že po stránce bezpečnosti a pořádku nepanuje v Řevnicích zrovna ideální stav, nás přesvědčují převrácené a vysypané koše na veřejných místech, černé skládky v okolí stanovišť kontejnerů na tříděný odpad, ulámané stromky Na Stránce, psí exkrementy v ulicích, servané měděné okapy a parapety z některých domů, vykradená auta před mateřskou školou a další podobné vady na kráse. Státní policie má svých vlastních starostí a práce dost a s řešením těchto „maličkostí“ nám moc nepomůže. Na zřízení vlastní plnohodnotné městské policie zase Řevnice nemají dostatek finančních prostředků. Co s tím? Možností je pronajmout si policisty z jiné obce, v našem případě z Černošic. Toto řešení už před námi zvolili např. v Dobřichovicích, v Karlíku, v Hlásné Třebani, v Řitce, v Kosoři nebo v Třebotově. Když to funguje tam, proč by to nemělo fungovat u nás? Řada řevnických zastupitelů však stále pochybuje.

Je jasné, že pronájem dvou policistů na 4 hodiny denně nemůže vyřešit úplně všechno a nezaručí, že se z Řevnic rázem stane oáza klidu, bezpečí a pohody. Ale jestliže se třeba postaví v sobotu večer, když končí diskotéka, policejní hlídka před restauraci Republica, když čas od času vyměří pokutu pejskaři, který zapomněl uklidit po svém miláčkovi, když tu a tam v době vyzvedávání dětí bude hlídkovat před školkou a když se začne konečně kontrolovat a vymáhat dodržování pravidel pro parkování na náměstí, jsem přesvědčen, že se situace v našem městě musí viditelně zlepšit. Pokud totiž na pořádek nedohlíží vůbec nikdo a nikdo také není za přestupky potrestán, troufají si pachatelé stále víc a může se stát, že za pár let nám skutečně dva strážníci na 28 hodin týdně nebudou stačit. Když však nastoupí ještě letos nebo začátkem příštího roku a když je město bude správně úkolovat, mám za to, že dokážou odvést pořádný kus práce a v Řevnicích se bude žít zase o něco lépe.

Jaký je váš názor? Přijďte se o něj podělit na zasedání zastupitelstva 23. června od 19,00 hod. do Zámečku. Bude se tam projednávat veřejnoprávní smlouva s Černošicemi o zajištění služby městské policie.

Pavel Černý

Vytvořeno 21.5.2014 9:02:38 | přečteno 255x | ernest
 
load