Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Hodina H bude věnována na Portě Zdeňku Rytířovi

29. května 2014 se v reprezentativních prostorách na Senovážném náměstí v Praze konala tisková konference k pořádání 48. Ročníku hudebního festivalu PORTA 2014, která se od roku 2008 pravidelně koná v řevnickém Lesním divadle. Pozvání na tiskovou konferenci přijali Václav Neckář i se svým synem, Jaroslav Samson Lenk a skupina Švédova trojka, vítěz loňské Porty.

Za organizátory zde byli Anna Roytová, předsedkyně sdružení Porta, Helena Rytířová a manažer Jiří Vondráček. Anna Roytová prozradila: „V 15 oblastních kolech po celé republice soutěžilo neuvěřitelných 228 přihlášených soutěžících, ze kterých do finále postoupilo 14 soutěžících a do semifinále 12. Ze semifinále, které se bude odehrávat na malé scéně, postoupí do finále 3 soutěžící. Vítěz bude znám v neděli 29. 6. v odpoledních hodinách. Jsme moc rádi, že ze strany mladých hudebníků zájem o Portu  je čím dál větší

Helena Rytířová zavzpomínala na úplně první Portu v Řevnicích: „Já jsem vlastně s Portou v Řevnicích začínala společně s manželem, Zdeňkem Rytířem, který seděl v porotě, a já byla šéfredaktorkou novin Portýr, který každý den vychází pro návštěvníky festivalu. Nyní se vracím a moc ráda jsem mezi všemi, kteří folku a country fandí. Letos se budu opět podílet Portýru, ale pomáhám hlavně s organizací závěrečné „Hodiny H“, která je věnována poctě Zdeňku Rytířovi. Dokonce se mi stalo, že jeden zpěvák byl smutný, že jsme ho na tuto Hodinu H nepozvali. Ale možná se představí jako tajný host.“

Jiří Vondráček představil hlavní cíle Porty, kam patří především podpora a propagace mladé generace písničkářů a interpretů Folk & country hudby spolu se současnými hvězdami tohoto žánru. Zároveň vyzvedl romantické prostředí Lesního divadla a jeho přírodní akustiku, které Portě velmi sluší.

Byli představeni partneři Porty, kteří věnovali finanční dar nebo ceny pro vítěze. „Cenou, která se předává po celou dobu existence Porty,  je keramická soška, jejímž autorem je akademický sochař Pavel Raboch. Dále vítěz získá možnost natočit písničku ve studiu Chevalier Helenky Rytířové, kytaru od Františka Furcha, hodinový medailonek na Country rádiu a klip v TV Country No1. Součástí cen pro tři první soutěžící, je i postup na  Mezinárodní Portu v Ústí n/Labem a nominace na další partnerské festivaly. Zdařilé nahrávky finalistů se objeví i na  CD Porta 2014, které natáčí Český rozhlas Olomouc. Porta jedná i o větší videoprezentaci na TV Country No.1. Také pro další umístěné soutěžící jsou připraveny ceny, návštevy rádií, festivaly ale také například 50 sad kytarových strun od Music centr.

red

Vytvořeno 6.6.2014 21:49:24 | přečteno 341x | ernest
 
load