Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Dětem chybí nářadí

Smutným faktem, který hned tak nikdo nenapraví, je, že řevnická škola nemá tělocvičnu. Tento nedostatek se alespoň částečně kompenzuje absolvováním hodin tělesné výchovy v nafukovací hale u Liďáku, kterou si škola pronajímá. Je to určitě lepší řešení než žádné, ale klasickou tělocvičnu nahradit nemůže. V hale sloužící primárně pro tenis totiž chybí tělocvičné nářadí.

A bez hrazdy, šplhadel, kozy, koně, hradel, kruhů, žíněnek atd. se správné motorické schopnosti dětí trénovat nedají. Leda že by snad místo tělocviku lezli žáci po stromech, šplhali po skalách a přeskakovali potoky. Což je v rámci školní výuky nesmysl, a že by se těmto činnostem děti věnovaly odpoledne, si v dnešní době poznamenané strachem vypustit je bez dozoru ven, nedostatkem času a lákavou nabídkou zábavy u počítače snad ani nedokážeme představit.

Našim potomkům se tedy hrbí záda, křiví páteř, hroutí nožní klenba, a než aby si vylezli na strom pro hrušku, raději si koupí nějaký pamlsek v obchodě. O poklesu fyzické zdatnosti dětí v posledních letech hovoří mnohé statistiky, ale jenom zveřejňování alarmujících čísel a grafů situaci nezlepší.

Řevnická škola tělocvičnu nemá a asi ještě hodně dlouho mít nebude. Ale ve městě se přece nachází tělocvična Sokola. Do ní by sice museli žáci na hodiny tělocviku docházet, nemají ji hned u nosu, také některé nářadí by asi bylo třeba dokoupit nebo aspoň opravit, ale kdyby byla vůle a chuť, jistě by se nějaký způsob, jak školním dětem umožnit alespoň jednou týdně zacvičit si na nářadí, našel. Nevím, jak složité je dát vše organizačně dohromady a proč v posledních letech škola tělocvičnu v Sokole neužívala, když dříve do ní prý děti s učiteli docházely. Jsem moc rád, že současné vedení školy na tuto tradici navázalo a se Sokolem o spolupráci jedná. Od příštího školního roku tedy snad zase žáci naší školy začnou skákat přes koně a já se těším, že mé dvě dcery při studiu, co je to výmyk, flop nebo skrčka, nebudou odkázány pouze na internet.

 Pavel Černý

Vytvořeno 12.6.2014 10:57:43 | přečteno 238x | ernest
 
load