Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Je třeba škole pomoci

Je to již rok, co byla jmenována na základě řádného konkurzu nová ředitelka školy. Její role nebyla a není jednoduchá. Škola se od počátku roku potýká s několika problémy. Jedním z nich je dlouhodobá pracovní neschopnost některých učitelů, za které paní ředitelka pochopitelně nemůže v krátké době najít vhodnou náhradu. Další věcí jsou kontroly ČŠI, které  na popud pana "Svobody" probíhají nestandardně často. Při mém zjišťování jsem dospěl k názoru, že není obvyklé, aby stěžovatelé řešili problémy stále se opakujícími stížnostmi směřovanými na adresu náměstka generálního ředitele ČŠI, místo aby oslovili vedení školy a učitele a snažili se spolu s nimi najít řešení. Škola  není v takovém stavu, jaký líčí pan "Svoboda", (osoba, kterou se zatím nikomu nepodařilo dohledat, neboť má  pouze e-mailovou adresu). Domnívám se, že nemůžeme posuzovat, zda je ve škole vše v pořádku. Rozhodně však nemůžeme tvrdit, že se škola potácí v existenčních či jiných problémech. Oslovil jsem některé učitele z prvního i druhého stupně, takže mám informace nejen od rodičů, ale i od těch, kterých se kontroly a  inspekce dotýkají asi nejvíce. Bezdůvodné napadání a odsuzování jejich práce, aniž by jim byla poskytnuta možnost se jakýmkoli způsobem bránit, nemá daleko k šikaně.

Je proto třeba škole pomoci a jsem přesvědčen, že je to možné. Sám jsem škole nabídl pomoc a řešení. Chci, aby se škola podílela jako partner při různých mimoškolních kulturně- vzdělávacích akcích, aby škola jako taková  byla proaktivní. Spolu s některými rodiči se nám to začíná dařit. Ve spolupráci s kavárnou Modrý domeček chceme pořádat přednášky. V měsíci květnu byl hostem kavárny  Adam Drda - novinář a publicista, který hovořil o terezínských Židech v Osvětimi. Škola zde byla uvedena jako partner přednášky, byli přítomni někteří učitelé i paní ředitelka školy. Přístup ředitelky O. S. Náruč Zuzany Dudákové a PR manažerky Šárky Haškové byl příkladný a velmi vstřícný. Chceme pomáhat sociálnímu zařízení Náruč, protože je skvělé, jakou činnost u nás v Řevnicích dělá a není to vůbec samozřejmé. Děti by se měly setkávat s handicapovanými  lidmi.

Nechceme se schovávat za naše děti a jen kritizovat, co je ve škole špatně. Chceme se spíše snažit o kvalitní diskuzi a spolupráci. Je velmi snadné napadat druhé, jejich práci, ale stavět a pomáhat je vždy těžší. Doufám, že se nám to společně podaří.

Jiří Kylar kandidát do školské rady za rodiče

Vytvořeno 16.6.2014 11:42:23 | přečteno 237x | ernest
 
load