Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Mariánská pouť  bude v Černošicích 16. až 17.srpna na  návsi u kostela

Jarmark, kejklíři, pohádky, klauni, houpačky, muzika hlasitá i zádumčivá, ranní mše v kostele, to vše nás čeká opět po roce po dva letní dny 16. a 17. srpna.

Tradiční venkovská událost z dob našich prababiček se uskuteční  před kostel Nanebevzetí Panny Marie. Na tu letošní přijalo pozvání několik hudebních skupin, které k pouti neodmyslitelně patří. Pěvecký sbor Mifun, taneční soubor Pramínek Black Notes a Dech band, country skupina Balzám, šermíři z SHŠ Nevers. Sobotní podvečer  bude na podiu patřit svéráznému zpěvákovi, muzikantovi a skladateli  Xavieru Baumaxovi a skupině Vobezdud. Na pouťové večerní zábavě to s vámi rozjede skupina Hwězdná pěchota. V neděli se pak můžete těšit na několik hudebních kapel a mistra světa v ovládání bičem pana Pavla Votápka. Mariánskou pouť zakončí  koncert Černošické komorní filharmonie, která provede violoncellový a flétnový koncert Jaroslava Pelikána a Korunovační mši C dur Wolfganga Amadea Mozarta.

Pouť bývá veselá a  barevná, proto ji mají rády hlavně děti. Pro ně se budou hrát tři pohádky, tentokrát přijede Cirkus Žebřík  a Divadlo na Kolečku a  pro ně se bude točit kolotoč i cukrová vata. Děti je najdou přímo u kostela. Další atrakce na ně budou čekat v Parku Berounka, kam lze dojít od kostela zkratkou (úzkou uličkou) kolem Penny Marketu. Vždy jednou za rok nám je dovoleno nahlédnout do vzácné truhličky vzpomínek paní Mileny Křížové. Tradiční výstava o historii Černošic, která bude otevřena po oba dny mariánské pouti v komunitním centrum MaNa  (Komenského ul.čp.2018- naproti kostelu) je tentokrát je  věnována 100. výročí od vypuknutí 1.světové války.

Pavel Blaženín

Vytvořeno 2.8.2014 17:23:38 | přečteno 242x | ernest
 
load