Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Medové odpoledne 2014

Medové odpoledne letos ve Společenském domě v Zadní Třebani proběhne již v sobotu 13. září. Tradičně bude věnováno včelám a včelaření a kultuře, ale na své si přijdou i rodiče s dětmi. Děti budou moci zdobit medové perníčky a malovat obrázky se včelími motivy. Vše pochopitelně o sladké ceny. Vedle společenského domu pak pro ně bude přichystána projížďka na koních a po dobu přednášky se zde bude konat pohádka Divadla v kufru.

Letošní včelařskou přednášku provede Ing. Dalibor Titěra z výzkumného ústavu včelařského a bude na téma „Co včely umí a co je trápí“. Novinkou bude účast Jiřího Poučka, který je zakladatelem Muzea medoviny v Praze. Ten návštěvníky seznámí s historií, výrobou a trendy ve výrobě tohoto nápoje. Mnoho druhů medoviny se bude také ochutnávat a prodávat. Samozřejmostí programu jsou již živé včely v zaskleném pozorovacím úlku a prodej medu a medového pečiva. Rovněž ale i výrobky ze včelích produktů.

O samotný úvod Medového odpoledne se tradičně postarají kontrafagotisté. Letos již v úžasném počtu jedenácti. U nich již potřetí dochází ke změně názvu. Přes Pražské, České, se letos propracují již na Evropské kontrafagotisty. Svoji premiéru si zde odbude soubor Tango Jazz Band, který pravidelně spolupracuje s Lesním divadlem v Řevnicích a s Dětskou lidovou muzikou Notičky. Závěr Medového odpoledne bude patřit dechovému oktetu Harmonia Mozartiana Pragensis.

LF

Vytvořeno 18.8.2014 12:56:39 | přečteno 280x | ernest
 
load