Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Řevnická škola

Řevnická škola má krásné okolí. Ve srovnání s velkými městskými školami, kde je kolem prach a beton, mají naše děti obrovské štěstí, že se mohou učit uprostřed přírody. Škola je malá, mohla by být žákům, učitelům i rodičům „blíž“. Ale až na výjimky (některé třídy jsou báječné), celkový obraz takový není. Někde na pomyslné cestě do školy se vytvořilo bojiště, které ne a ne se uklidnit. Rána tady, pomluva tuhle, anonymní udání tamhle – není se čemu divit, že rodiče, kteří to do místní školy mají jen pár minut cesty, vozí děti do jiných obcí, do jiných škol. Všeobecný názor – s prvním stupněm jsme spokojeni, ale pak honem s dítětem pryč, slyšíme na každém kroku, a to je velmi smutné.

Převládá mínění, že děti se na druhém stupni nerozvíjí tak, jak by měly. Od rodičů žáků druhého stupně slyšíme stížnosti, že škola dostatečně nepřipravuje žáky k přijímacím zkouškám na víceletá gymnázia, že děti, které chtějí přestoupit na gymnázium, musí všechno „nadřít“ doma v rámci doučování a že rozhodující část přípravy probíhá doma nebo mimo školu. Přitom v jedenácti nebo třinácti letech by děti měly získat všechny podstatné znalosti během školní docházky a doma by je měly pouze procvičovat.

Takový je názor mnoha rodičů žáků naší školy a my se chceme na tuto situaci zaměřit. Opravdu zjistit,v čem je problém, a najít řešení, najít správný způsob komunikace mezi školou a radnicí, mezi školou a dalšími institucemi ve městě, mezi školou a rodiči.

Aby v Řevnicích byly děti šťastné a aby nemusely dojíždět do jiných základních škol. Aby rodiče nebyli ve dne v noci zaměstnáni myšlenkami, co mám, proboha, dělat, abych dítěti dal všechno, co by mělo ve škole dostat.

Starat se o školu jistě není snadný úkol, ale je spousta základních škol, které fungují dobře. Jsou města, kde to jde. A my věříme, že se nám to podaří i v Řevnicích.

Pavel Drhlička, knihkupec

Kandidát pro volby do zastupitelstva města Řevnice – TOP 09 a nezávislí

(Placená inzerce)

Vytvořeno 18.8.2014 8:14:15 | přečteno 235x | ernest
 
load