Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Evropské setkání mladých

Komunita Taizé ve spolupráci s ekumenickou radou církví ČR a Českou biskupskou konferencí pořádá v Praze na přelomu roku 2014 a 2015 evropské setkání mladých. Evropská setkání již hostila města Řím, Berlín, Londýn, Paříž, Brusel, Varšava, Vídeň, Budapešť, Barcelona, Ženeva nebo Lisabon. Desetitisíce mladých lidí přijely sdílet svou víru a radost s obyvateli Prahy již v roce 1990. V Praze od 29. prosince 2014 do 2. ledna 2015 proběhne již 37. ročník setkání, které má být znamením smíření mezi rozdělenými křesťany a odloučenými národy.

Setkání Taizé přivítá všechny, kdo chtějí objevovat jiné kultury, navazovat nová přátelství, oslavit Nový rok trochu jinak, sdílet myšlenky a zážitky v mezinárodních skupinkách, sekávat se při společných modlitbách a tematických setkáních.

Důležitým momentem setkání je ubytování účastníků v rodinách města, které setkání hostí, nebo v jeho okolí. Tato velká otevřenost a pohostinnost obyvatel dává vzniknout krásným vztahům s mladými, kteří přijíždějí z velmi rozmanitých prostředí, a pomáhá nám všem vnímat, že v této různorodosti může být skryté bohatství. Všichni obyvatelé Prahy a jejího okolí jsou zváni, aby otevřeli své domovy a aby zažili společné momenty s mladými. Obyvatelé Prahy a okolí se budou moci také zapojit do programu, a to bez ohledu na věk, aniž by potřebovali vstupenky nebo se museli předem někde přihlašovat.

Přípravný tým se snaží na místní úrovni objevit jednotlivce i skupiny, které usilují o solidárnější svět. Zve je, aby se zapojili do přijetí mladých lidí, kteří přijedou do Prahy na evropské setkání, a to nejenom poskytnutím ubytování, ale také tím, že s účastníky setkání budou sdílet své naděje a svou práci.

Srdečně zveme všechny místní, kteří by se chtěli podílet na koordinaci na lokální úrovni. Hledáme dobrovolníky do přípravných týmů i hostitelské rodiny, které by přijaly do svých domovů účastníky setkání. Mladí lidé (ve věku 17–35 let) si přivezou spacáky a karimatky, můžou spát na zemi. Vřelé přijetí je důležitější než fyzické pohodlí. Potřebují jenom jednoduchou snídani každé ráno. Celý den budou venku na evropském setkání. 1. ledna je můžete pozvat na oběd. Zájemci se mohou spojit s přípravným centrem na telefonním čísle 226633988 nebo e-mailem na info@taizepraha.cz.

Bližší informace o setkání na http://www.taizepraha.cz.

Vytvořeno 16.9.2014 12:23:56 | přečteno 296x | ernest
 
load