Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Řevnický ethno festiválek u Cherubínů

Řevnice jsou místem, které nabízí jak svým obyvatelům, tak i lidem z širokého okolí mnoho kulturních akcí. Jedním z míst, kde se tyto akce odehrávají, je i místní čajovna U Cherubínů, na řevnickém náměstí. Jedna taková nevšední záležitost se chystá na začátek října. O podrobnostech jsme si povídali s hlavní postavou čajového prostoru Janem Cherubínem.    

Na říjen chystá Vaše čajovna velmi zajímavou akci, můžeš nám ji představit?

Ano, plánujeme na neděli 5. 10. od 10  do 22hod.  tzv.  Řevnický ethno festiválek u Cherubínů. Bude to akce pojatá více alternativně, např. zde budou stánky s přírodními parfémy, živou čokoládou, indiánským tetováním nebo třeba obchůdek s věcmi z Nepálu a jiné. Ovšem jako hlavní součást programu přijedou Tibeťané (v Čechách žijí jen 4!), kteří nás naučí nějaký Tibetský recept z tradiční kuchyně a poté nám zazpívají a zahrají na tradiční nástroje. Na konci programu chtějí zájemce naučit alespoň dva tradiční tibetské tance.

Kdo jsou Tibeťané, kteří budou na festiválku účinkovat a odkud se vzali v Řevnicích?

Tibeťané jsou Tibeťané :). Přijedou z Itálie z buddhistického tábora nauky Dzogchen. Já mám tak trochu konexe s touto naukou a komunitou, před mnoha lety jsem byl u zrodu (rozvoje) této  nauky v Čechách.

Čajovna v Řevnicích není Váš jediný projekt, že? A jak to s ní vlastně vypadá, vnímáte nějakou změnu od jejího otevření?

Čajovna v Řevnicích je jeden z mých projektů, toto místo mám rád, ale jak jsem se již dříve zmínil, ne mnoho místních má o naše působení zájem. Naštěstí my jsme tu pro širokou veřejnost a těšíme i lidi z Prahy a koneckonců z celé republiky. Změnu nevnímám :).

 A co problémy se zvířátky, o kterých se mezi lidmi hovořilo, je to již v pořádku?

 Se zvířaty nejsou již  problémy.

Jsi v naší Řevnické kotlině dost výrazná a pro mnohé kontroverzní osoba, čím myslíš, že to je?

 Domnívám se, že je to mou vrozenou nenucenou přímostí a svobodným vystupováním, které třeba může někoho iritovat, nevím. Já  mám na svět možná trochu jiný náhled, který možná nemusí zapadat do konceptu tzv. "společensky normálního". Ostatně takových bláznů nás tu běhá více, jako třeba přítel Jarda Dušek :).

   
Vytvořeno 16.9.2014 12:45:34 | přečteno 290x | ernest
 
load