Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Všude číhá „předvolební boj“!

Po přečtení elektronického Ruchu bych chtěla stručně reagovat na tři články. Nejprve k  reakci pana starosty na názor pana Schlindenbucha na přístavbu školy. Nikdy mě nepřestane udivovat, s jakou zarputilostí se v Řevnicích v posledních dvou letech označuje jiný názor hned  jako předvolební boj či kampaň. Toho jsme se dočkali s kolegy petičníky (petice proti vypsání konkurzu na ředitele školy) již před rokem a tři čtvrtě, a zdá se, že se to tak „osvědčilo“, že se v tom od té doby pokračuje i nadále, kdykoliv se to hodí.

Další článek je od pana Skripnika, také ke škole. Protože své děti jsem umístila od tohoto školního roku raději do jiných škol, tak již nebudu moci posoudit, jak je kvalitní nový školní vzdělávací program (který často zůstane jen na papíře), výsledky dalšího vzdělávání učitelů (povinnost ze zákona a nového kariérního řádu) a ani význam důrazu na výuku jazyků, kdy se děti rozdělují "na chytré a hloupé" (a jsem opravdu  ráda, že ve školách, které navštěvují moje děti nyní, to tak není).

Minulý rok mě jako rodiče, ale i jako bývalou členku školské rady, tak "poučil", že už nebudu raději chtít vědět víc o školách, kam nově chodí moje dcery, ani se podílet na jejich správě. Budu raději žít v nevědomosti a tedy i  jako spoustu jiných rodičů v naději, že školu, kde mám děti, řídí kompetentní ředitel a dohlíží na ni zřizovatel, kterému jde jen o prospěch občanů a jejich ratolestí.

Co mě naopak na stránkách Ruchu příjemně překvapilo - s jakou lehkostí a vtipem okomentoval p. Brož náhle zvýšený výskyt laviček v některých částech Řevnic, který pobavil nejednoho obyvatele.  Nakonec to není to jediné, čeho je v posledních měsících tak nějak víc. Ale tohle do toho stále zmiňovaného předvolebního boje určitě nepatří, že?

S. Hrubá

Vytvořeno 22.9.2014 15:51:17 | přečteno 255x | ernest
 
load