Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Připravujeme založení školního spolku

Vážení rodiče, obracím se na Vás s informací o tom, že chceme založit spolek, který bude zastupovat rodiče, kteří se chtějí aktivně zapojovat do života školy a podílet se na jejím rozvoji. Spolek jako takový má zákonné vymezení a musí se řídit stanovami. Zároveň s tím se může účastnit dotačních řízení a spravovat dary od sponzorů - škola musí přijetí darů projednávat se zřizovatelem a žádat o schválení přijetí daru.

Jedním z důležitých důvodů pro založení spolku je ten, že skrze tento spolek se dá snadněji uskutečňovat charitativní činnost, do které  jsou zapojeny i děti. Je to třeba v případě pomoci dětem z dětských domovů nebo při sponzorování surikaty apod. Spolek chce také pomáhat dětem ze sociálně slabších rodin, které nemají dostatek finančních prostředků na různé druhy školních aktivit. Veškerá pomoc bude probíhat s ohledem na citlivé údaje o rodinách. Členové spolku mají možnost řídit, na co budou získané prostředky použity - vybavení školy, herní prvky na zahradu, knihy do knihovny, příspěvek na výroční ceny, ocenění absolventů......

Při přípravě podkladů pro vznik onoho spolku jsme se inspirovali zkušenostmi z jiných škol. Zjistili jsme, že to není nic neobvyklého a běžně to funguje ve školách i školkách. Ideální postup je spolek spolu s malou skupinou aktivních rodičů založit a získávat členy.  Toto jsou  v kostce základní informace, které Vám nastiňují pohled, jakým směrem by se škola chtěla ubírat.

V případě dotazů jsem Vám k dispozici

 Jiří Kylar  (jiri.kylar@gmail.com)

Vytvořeno 27.11.2014 9:55:57 | přečteno 265x | ernest
 
load