Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Připravte si masky, je tu masopust!

XXVI. POBEROUNSKÝ MASOPUST se koná v sobotu 4. února v Zadní Třebani.

V roce 1990 se v Zadní Třebani konala první novodobá oslava masopustu. Letošní zadnotřebaňský nebo také Poberounský »fašaňk« tedy bude už šestadvacátý. Velkolepý rej maškar vypukne jako vždy poslední sobotu v masopustě - ta tentokrát připadá na 14. února.

 Program XXVI. Poberounského masopustu, který patří mezi největší akce svého druhu v celém Středočeském kraji, začne na návsi v Zadní Třebani už před devátou hodinou zabíjačkou. Na stylovém jarmarku budou kromě výrobků řemeslníků k dostání preclíky, perníky, koláče, pečené maso, víno, medovina... V 9.30 bude odstartováno finále soutěže Školní palačinka, v níž změří síly dětští kuchaři.

 Počínaje 10.15 se na improvizovaném jevišti v podobě valníku postupně představí:

  • staropražská kapela Třehusk
  • kejklíř a iluzionista Petr Theimer
  • dětská lidová muzika Notičky
  • taneční skupina Proměny
  • řevničtí ochotníci s tradiční masopustní fraškou

Nakonec bude symbolicky pochován Masopust a oceněny nejoriginálnější masopustní převleky. K účasti jsou zváni všichni – místní i přespolní.

Poté bude na zadnotřebaňské návsi oficiálně zakončen premiérový ročník Gurmánského festivalu Karlštejnska a obcí se vydá průvod maškar v čele s kapelou a kvartetem »hlavních« postav: medvědem a medvědářem, policajtem i Masopustem-Bakchem. Všichni budou ochutnávat dobroty – jedlé i tekuté – které pro ně připraví místní hospodyňky a hospodáři. Loni průvod pohostilo neuvěřitelných 37 (!) domácností – podaří se letos tento rekord překonat...? Tři vítězové soutěže o nejlepší koblihu, šišku či jiné masopustní občerstvení budou jako každoročně oceněni. Bezprostředně po skončení průvodu, tedy přibližně od 18.00-18.30, se ještě bude konat neformální sousedské posezení s kapelou Třehusk ve Společenském domě.

Masopustní oslavy uzavře v neděli 15. února 2015 od 14.00 ve Společenském domě v Zadní Třebani DĚTSKÝ KARNEVAL.

Pro děti budou připraveny hry, soutěže, volba nejhezčí masky i kolo štěstí. Vystoupí liteňské mažoretky, AC OLYMPIA předvede ukázky aerobiku, zahraje staropražská kapela Třehusk.

Miloslav FRÝDL

http://www.nasenoviny.net

frydl@dobnet.cz

lulap@centrum.cz - pro trhovce, kteří se chtějí zúčastnit masopustního jarmarku

Vytvořeno 15.1.2015 17:26:05 | přečteno 273x | ernest
 
load