Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Jsou Řevnice opravdu „Díra u Dobřichovic“?

Co si o tom myslí naši noví  šepelíci. Před podzimními volbami do zastupitelstva města vznikla na sociální síti facebooku stránka (profil) s názvem „Díra u Dobřichovic“. Tvůrci tímto názvem označili Řevnice. Velmi kriticky a ironicky odkazovali na dění  v Řevnicích s tím, že zodpovědnost i za takové věci, jako je železniční přejezd nebo nedostatek akcí v Lesním divadle, v říjnu svalovali na minulé vedení města. Pro minulé vedení města našli vlastní název „šepelíci‘‘ a před „šepelíky’’ voliče důrazně varovali. Autoři kampaně Aleš Klemperer a Jan Kubricht dlouho zůstávali v anonymitě a přiznali se k „dílku“ až poté, co byli čtenáři odhaleni. Je s podivem, jak nejenom oni, ale ani většina nových kandidátů do zastupitelstva nebyla s problematikou kolem kritizovaných témat obeznámena. Někteří noví kandidáti do voleb zato ale pobaveně chválili „vtipně trefenou“ kritiku práce minulého vedení.

Problém byl v tom, že dokonce ani v předvolebním roce nikdo ze zmíněných skutečný zájem o dění ve městě nejevil. Jinak by věděli o takových věcech, jako byla akce „nádech“ a následný „hluboký výdech“ DESKY (Řevnická deska- sdružení občanů se zájmem o veřejný prostor, předseda: Ondřej Skripnik) kolem realizace nové zastávky autobusu nebo jako byl dotační projekt na „přednádraží“ nebo problematika šraněk v Řevnicích. Autorům šlo hlavně o to pošpinit minulé vedení města před volbami. Výsledek voleb ukázal, že se jim to nepovedlo.

Jiná věc je povolební kalkul, který umožnil vznik současné „křehké“ koalice. Ovšem, co je pro mě po prosincovém zasedání zastupitelstva zásadní, je to, že jsem v řadách nového vedení viděl ty dnešní, skutečné „šepelíky“. Pokud existuje úplný hlasový záznam z prosincového veřejného zastupitelstva, tak jak nám ho sliboval první místostarosta pan Skripnik v programu „otevřené radnice“, tak vřele doporučuji jeho poslech. Slibuji pobavení.

Jeden příklad z celého zábavného večera. Na dotaz, jak je možné, že i po opakovaném upozornění členů vedení obce na porušování zákazu vjezdu na chodník před radnicí, je tento zákaz nadále porušován a to dokonce tak, že samotný pan druhý místostarosta Drhlička, společně se svojí paní, parkují na tomto prostranství, se odpovědi ujal pan první místostarosta Skripnik, jako radní pověřený mimo jiné za problematiku dopravy. Jeho nic neříkající omluva-ne omluva byla zcela výmluvná, a proto byl vyzván, aby nechal vysvětlení na pánovi druhém místostarostovi, který je jistě svéprávný a kompetentní k tomu, aby se obhájil sám. Nebyl. Vysvětlil nám, že na celé věci nevidí nic špatného, když stejné praktiky jsou v tomto místě běžné a není sám, kdo tam parkuje. A to si milí šepelíci hned na startovní čáře schválili maximální možný plat pro dva neuvolněné místostarosty s odůvodněním, že oprávněnost výše odměn poznáme na kvalitě jimi odváděné práce.

 Jak „kvalitně“ umí odůvodňovat a omlouvat vlastní pochybení, to už šepelíci předvedli. Nyní uvidíme, jak vše ve městě bude fungovat skvěle, když máme historicky poprvé dva placené místostarosty. Těšíme se také, že závory na přejezdu nebudou spuštěny, pokud právě neprojíždí vlak. Prostě to udělejte.

Pro mě bylo již před volbami zarážející, jak může někdo, kdo kandiduje na post starosty města Řevnice, vychvalovat stránku, která označuje Řevnice za „Díru u Dobřichovic“. Ano, byl to pan první místostarosta Skripnik, který se těmito filmečky, podle svých vlastních písemných reakcí, dobře bavil. Osobně si neumím dost dobře představit, jak by se mohl bavit například takový kandidát na primátora města Prahy nad stránkou cizinců, kteří by Prahu označili za „Díru u Vídně“. A že v té Praze máme problémů oproti takové Vídni. Malá ukázka, jak zdůvodňovali tvůrci ten hanlivý název Řevnic: „Pochopí to i prostý občan, sedlák. Jsou nějaké Dobřichovice a to je Mega city one a vedle nich se nachází taková díra, ve které vládnou šepelíci. Kdo nevěří, ať tam běží!“…

Takže páni místostarostové, pane starosto, v novém roce přeji vykročit mnohem, mnohem lépe, než v tom roce minulém. „Prostě to udělejte“! Po vaší zdrcující kritice dřívější nekoncepčnosti se dal očekávat od vás koncepční postup. Třeba, že oznámíte občanům, do kdy předložíte vaše konkrétní návrhy řešení programových priorit. To by bylo transparentní, koncepční a kontrolovatelné námi občany. Takový plán však starosta Smrčka odmítl připravit. Snažte se, jinak budete za šepelíky vy.

A vás voliče zvu k účasti na veřejných zasedáních zastupitelstva. Je tam opravdu veselo…

Martin Derco

Poznámka redakce: V tištěném Ruchu je zveřejněna autorem zkrácená verze textu. 

Vytvořeno 19.1.2015 9:30:21 | přečteno 331x | ernest
 
load