Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

DODO - Dobřichovický domek informuje

DOBŘICHOVICKÝ DOMEK HLEDÁ TATÍNKA-KUTILA

Dobřichovický Domek hledá ochotného tatínka-kutila, který by měl čas se jednou týdně věnovat klukům ve věku zhruba od 6 do 10 let. Může se jednat o modeláře, elektrikáře, truhláře, který by chtěl své schopnosti předat dál a vychovat novou generaci kutilů. Prostory dáme k dispozici, kroužek zorganizujeme, materiál zaplatíme, ale chybí nám jedny šikovné ruce!

Tatínkové, volejte na telefonní číslo 774 019 597, Radka Alexy, ale jenom kvůli kroužku J.

DOBŘICHOVICKÉ DĚTI BAVÍ VĚDA

Na přání maminky Jany Maxové jsem se v září pustila do kroužku „Věda nás baví“, který organizuje ČVUT v Praze. Přestože byl kroužek vypsán až na počátku školního roku, přihlásil se dostatečný počet dětí a v průběhu pololetí počet neustále narůstal, takže budeme od pololetí nabízet termíny dva a to nově každé pondělí od 14 hod. a nadále čtvrtek od 14 hod. Kroužek baví nejen děti, ale i mě! Vždycky se těším na další školení, kde jsem si v prvním pololetí s ostatními lektory vyrobila například sopku, katapult, hasicí přístroj nebo třeba hydraulický píst. V druhém pololetí se děti mohou těšit na sbírání dalších zkušeností a zjišťovat, co to je například gravitace, hmat, těžiště, vyrobíme si sluneční soustavu nebo kladkostroj. Je to hraní a učení v jednom a vzhledem k zájmu budeme v týdnu od 10. srpna v Dobřichovickém Domku organizovat příměstský tábor „Věda nás baví“. V tomto týdnu si děti vyzkoušejí složitější pokusy, které během hodiny kroužku není možné zvládnout, jako například fotosyntéza, krystalizace nebo izolace DNA. Kromě toho se v tomto týdnu děti podívají na dvě zajímavá místa, např. do elektrárny, sklárny, čistírny odpadních vod nebo technického muzea.

Radka Alexy, www.spolekdodo.cz

DODO – BOHATÁ NABÍDKA PRO 2. POLOLETÍ

I ve druhém pololetí se můžete těšit na stejně bohatou nabídku aktivit. Kromě jediného kroužku vše z prvního pololetí pokračuje.

Došlo pouze k následujícím změnám: V pondělí budeme v čase kroužku GUMIČKOVÁNÍ od 14 hod. nabízet pro děti z 1. stupně základních škol druhou hodinu kroužku VĚDA NÁS BAVÍ. Poté v pondělí od 15:30 máme nově v nabídce kroužek KOUZELNÁ JEHLIČKA s dětmi oblíbenou lektorkou paní Koldínskou. Děti od pěti let si budou v kroužku trénovat zručnost, jemnou motoriku i trpělivost. V pátek od 20 hodin nabízíme novou aktivitu pro dospělé, kurz TAI JI s lektorem Tomášem Štorkem. Takže, kdo si chcete pročistit hlavu, získat odolnost proti stresu a přitom si zpevnit svaly, přijďte se na nás podívat. Na březen jsme si naplánovali jednorázovou akci povídání o DRÁTOVÁNÍ včetně ukázky výroby s paní Boženou Musilovou. Chcete si před Velikonocemi vyrobit vlastní drátované vajíčko a dozvědět se něco o historii tohoto řemesla? Přijďte se podívat k nám do Dobřichovického Domku. Detailní informace o naší činnosti najdete na webových stránkách www.spolekdodo.cz. Na závěr bych vám všem chtěla za Dobřichovický Domek popřát vše dobré do celého roku 2015.

Radka Alexy, spolek.dodo@outlook.cz

Vytvořeno 18.1.2015 18:00:55 | přečteno 381x | ernest
 
load